Lietuvoje

2020.10.25 20:52

Su „valstiečių“ lyderiais į kovą stojusios konservatorės įvertino oponentus: buvo dėl ko ir girti, ir peikti

Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2020.10.25 20:52

Viskas – Seimo rinkimai pasiekė finišo tiesiąją. Jau uždarytos rinkimų apylinkės, beliko suskaičiuoti antrajame ture rinkėjų atiduotus balsus. Daugiausia kandidatų vienmandatėse apygardose turėjusių Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovės portalui LRT.lt papasakojo, kaip atrodė kova su „valstiečių“ lyderiais.

Prieš dvi savaites vykęs pirmasis Seimo rinkimų turas konservatoriams buvo sėkmingas. Jie surinko daugiausia balsų daugiamandatėje apygardoje, partijos sąrašo lyderė Ingrida Šimonytė jau išplėšė pergalę vienmandatėje apygardoje, o dar 54 TS-LKD atstovai stojo į dvikovą antrajame ture.

Daugiausia dvikovų – su „valstiečiais“

Kaip jau anksčiau skelbė Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), 26-iose apygardose TS-LKD kandidatai į kovą stojo su pataruosius ketverius metus valdžioje buvusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) iškeltais kandidatais. Dar 12-oje apygardų konservatorių konkurentais tapo Laisvės partijos kandidatai.

Ryškiausios kovos tarp TS-LKD ir LVŽS kandidatų vyko Panemunės bei Pilaitės-Karoliniškių apygardose. Panemunėje konservatorė Gintarė Skaistė stojo prieš „valstiečių“ sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, o Pilaitės-Karoliniškių apygardoje susirėmė TS-LKD atstovė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė ir ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

Turėjo ir dėl ko pagirti konkurentą

Su A. Veryga antrajame ture konkuravusi G. Skaistė portalui LRT.lt sakė galinti pagirti ministrą, nes jis dalyvavo debatuose ir leidosi į diskusijas. Tiesa, ji teigė, kad bendraudama su rinkėjais pastebėjo, jog A. Veryga vertinamas gana nevienareikšmiškai.

„Dirbome, darėme savo darbą ir tiek. Kalbantis su žmonės iš tiesų jautėsi, kad konkurentas yra tikrai labai žinomas, bet tikrai kontraversiškai vertinamas. Pamatysime po kelių valandų, koks iš tikro yra tas vertinimas“, – netrukus po rinkimų apylinkių uždarymo kalbėjo G. Skaistė.

Pastaruosius ketverius metus Seime dirbusi politikė, paklausta, kaip vertina savo partijos pasirodymą rinkimuose, sakė, kad TS-LKD pasirodė gerai, pirmame ture turėjo aiškų atotrūkį nuo antrojoje vietoje likusios LVŽS. Tačiau, anot jos, praktika parodė, kad per anksti džiaugtis negalima, tad reikėtų sulaukti kol bus suskaičiuoti balsai antrajame ture.

Matė politinės kultūros stoką

Tačiau Pilaitės-Karoliniškių apygardoje premjerui S. Skverneliui pirštinę metusi R. Morkūnaitė-Mikulėnienė sekmadienį vakare kalbėjo pasigedusi debatų su savo konkurentu, nes jis pasirinko nė vienuose jų nedalyvauti.

„Bent iš mano pusės kalba labiausiai buvo apie tai, už ką aš esu, neieškant kažkokių skirčių. Galbūt būtų buvę įdomu turėti debatus su premjeru, bet jis nei pirmame, nei antrame ture nediskutavo. Tiesiog taip ir liko, kad rinkimų kampanijo vyko atvirose erdvėse kalbinant žmones, socialiniuose tinkluose ir buvo gana kitokia, negu įprastomis sąlygomis“, – pasakojo R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Kalbėdama apie premjerą S. Skvernelį konservatorė svarstė, kad jis savo asmeniu įkūnija bendrą valdančiųjų politiką, jos kultūrą ar kultūros stoką: „Aš asmeniškai tokių tete-a-tete užkabinimų ar grubesnės kovos nesulaukiau, tačiau matėme pastangas skleisti melagienas iš premjero partijos apie konkurentus, apie TS-LKD. Pastebėjau, kad jei pirmame ture nebuvo tam tikros medžiagos pašto dėžutėse, tai antrajame ture ji buvo ir dėžutėse, ir dalinama žmonėms.“

Pasak politikės, buvo matyti LVŽS pastangos mobilizuoti savo rinkėjus ar paveikti neapsisprendusius rinkėjus, bet ar tokie veiksmai pasiteisinio, kaip sakė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė, matysis suskaičiavus balsus.

Pildoma.

Populiariausi

Rugsėjo 1-oji

Lietuvoje

2021.03.05 12:48

Pradinukų sugrįžtuves į klases ketinančios skelbti Plungės meras: baubas nėra toks didelis, kokį jį piešia

iki antradienio vakaro laukia mokyklų, kurios nori atverti duris, apsisprendimo; atnaujinta 15.58
Karantinas Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI 6

Lietuvoje

2021.03.05 09:32
COVID-19 TRUMPAI

COVID-19 Lietuvoje: plečiasi židiniai darželiuose, įmonėse ir futbolo klube

434 atvejai, mirė 5 žmonės; atnaujinta 11.10
6