Lietuvoje

2020.10.25 11:38

NVSC tikslina koronaviruso statistiką: per pastarąją parą – net 603 COVID-19 atvejai Lietuvoje

SAM prašo visuomenės supratingumo; atnaujinta 19.30
LRT.lt2020.10.25 11:38

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad buvo patikslinta šiandien (spalio 25 d.) centro skelbiama koronavirusinės infekcijos (COVID-19) statistika už spalio 24 d.

Dėl ypač didelių krūvių specialistams nebuvo spėta susieti teigiamų testų rezultatų, tad ryte skelbiamoje bendroje statistikoje neatsispindėjo realus patvirtintų koronavirusinės infekcijos atvejų skaičius.

Šiuo metu informacija yra atnaujinta ir per vakar parą šalyje patvirtinti 603 infekcijos atvejai. Iš viso iki spalio 24 d. imtinai Lietuvoje nustatyta 10 184 koronavirusinės infekcijos atvejai.

Kaip teigia ministro Aurelijaus Verygos atstovė spaudai Lina Bušinskaitė, augant COVID-19 atvejų skaičiui šalyje, vis labiau jaučiamas žmogiškųjų išteklių trūkumas, ir ne tik NVSC, bet ir Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM).

„Šios dienos situacija – vienas iš pavyzdžių, kad jaučiamas darbo rankų stygius. Kolegos iš NVSC šiandien ryte norėjo įprastu laiku išleisti kasdienę statistiką ir išleido negalutinę. Nebuvo iki galo suvesti vakar dienos atvejai į IT sistemas ir tinkamai apdoroti.

Dieną priimtas bendras sprendimas, kad bus išleista patikslinta žinutė su tiksliu vakar dienos atvejų skaičiumi. Tai ir buvo padaryta. Pavakarę išleista informacija – tikslus vakar dienos atvejų skaičius“, – LRT.lt atsiųstame komentare teigia ji.

Ji prašo visuomenės supratingumo, esą epidemiologai yra pavargę ir nebespėja atlikti darbų.

„Tikimės, kad NVSC bent kiek situaciją palengvins keliasdešimt kariškių, kurie atėjo į pagalbą. Jie jau yra apmokyti, tikimės, kad jiems pavyks tinkamai atlikti bent pirmines atvejų analizes, apklausti žmones, nes tuomet dalis krūvio nusiimtų“, – sako L. Bušinskaitė.

Sekmadienį ryte pranešta, kad iki ryto buvo atlikti 320 atvejų epidemiologiniai tyrimai. Po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas, epidemiologų vertinimu, pagal šiuo metu turimus duomenis, praėjusią parą užsikrėtė 188 asmenys. Be to, registruoti 3 įvežtiniai atvejai: po 1 – iš Prancūzijos, Suomijos ir Norvegijos. 129 asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

162 atvejai, šiuo metu turimais duomenimis, siejami su protrūkiais

Per vakar parą 11 atvejų patvirtinta Kaune veikiančiuose senelių namuose „Akacijų užuovėja“. 7 atvejai patvirtinti Kuršėnų slaugos ligoninės protrūkyje. Po 6 atvejus užfiksuota Kelmės ligoninės ir Palangos reabilitacijos ligoninės protrūkyje. Po 4 atvejus užfiksuota Jurbarko ligoninės bei Širvintų r. sav. Socialinės paramos skyriaus protrūkiuose. Po 3 atvejus per vakar parą užfiksuota Respublikinės Klaipėdos ligoninės ir Kauno apskrities Blinstrubiškių socialinės globos namų protrūkyje. Po 2 atvejus buvo patvirtinta Žemaitijos psichikos sveikatos centro protrūkyje, taip pat po 2 atvejus, kurie yra susiję su Joniškio SPUC bei Telšių soc. paslaugų centro protrūkiais.

Ugdymo įstaigose per vakar parą po 3 atvejus patvirtinta Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos bei Švenčionių r. Pabradės „Žeimenos“ gimnazijos protrūkiuose.

Per vakar parą kituose protrūkiuose po 4 atvejus siejama su žiemos sporto mokykla „Baltų ainiai“ bei Kauno RIO sporto arenos protrūkiu Kaune. Po 3 atvejus siejama su Šilalės ansamblio „Bočiai“ ir Pasvalio policijos komisariato protrūkiais.

Po 2 atvejus siejama su spalio 16 d. Prienų rajone vykusiomis šermenimis, „Sodros“ Šiaulių skyriumi, „Telšių žinių“, UAB,,Norenot Baltic“, Plungėje, Švenčionėlių rinkimų apygardos protrūkiais.

Patvirtintos 5 mirtys nuo COVID-19

Per vakar parą mirė 2 Šiaulių m. gyventojai. Vienas asmuo priklausė 80–90 metų grupei ir sirgo gretutinėmis ligomis. Asmuo užsikrėtė nuo šeimos nario. Kitas asmuo priklausė 60–70 m. amžiaus grupei, sirgo lėtinėmis ligomis. Šio asmens užsikrėtimo aplinkybės liko nežinomos.

Klaipėdos apskrityje mirė asmuo, kuris priklausė 70–80 metų amžiaus grupei ir turėjo kitų gretutinių susirgimų. Šis asmuo galėjo užsikrėsti VšĮ Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje. Dėl artimą sąlytį turėjusių asmenų ligoninėse epidemiologinis tyrimas tęsiamas.

Marijampolės apskrityje miręs asmuo priklausė 70–80 metų amžiaus grupei. Turėjo kitų gretutinių susirgimų. Galimai užsikrėtė Marijampolės specialiuosiuose socialinės globos namuose.

Kauno apskrityje miręs asmuo priklausė 90–100 metų amžiaus grupei. Asmuo turėjo kitų gretutinių ligų. Užsikrėtimo šaltinis liko nežinomas.

Savo ruožtu visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apsaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

LRT.lt primena, kad šeštadienį buvo fiksuotas didžiausias užsikrėtimų koronavirusu skaičius – 474 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai.

Didžioji dalis atvejų siejama su židiniais.

LRT.lt primena, kad, siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, buvo imtasi apribojimų. Savivaldybės skirstomos vadinamuoju šviesoforo principu. Taip pat apribotas maitinimo įstaigų ir pasilinksminimo vietų darbo laikas – jos galės dirbti nuo 7 val. iki 24 val. Be to, maitinimo įstaigos privalo registruoti klientus.