Lietuvoje

2020.10.24 19:21

Seimo nariui Valerijui Simulikui patvirtintas COVID-19

bus dezinfekuojamos Seimo patalpos; atnaujinta 00.10
LRT.lt, Ignas Jačauskas, BNS2020.10.24 19:21

Šeštadienį Seimo narys Valerijus Simulikas socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė, kad jam patvirtintas koronavirusas.

Kaip tikina V. Simulikas, jis tikėjosi, kad jo tyrimo rezultatas bus neigiamas, tačiau šeštadienį jis sulaukė priešingų nei norėtų naujienų.

Tai pirmasis Seimo narys Lietuvoje, kuris pranešė apie tai, kad serga COVID-19

Antradienį parlamentaras dalyvavo Seimo posėdyje.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovė Austina Vžesniauskaitė sakė, kad NVSC vertins šį konkretų atvejį, kaip ir visus kitus ir ragino visus artimai bendravusius su parlamentaru laikytis bendrų rekomendacijų kol kas vengti kontaktų.

„Specialistai išsiaiškins, su kuo buvo bendrauta, kiek laiko, kokios rizikos buvo kontaktas ir, tokiu atveju, žmonės bus, tikriausiai, izoliuojami. O patys žmonės, jei mano, kad turėjo didelį kontaktą, turėtų patys izoliuotis. Bet specialistai dar turės susisiekti“, – BNS teigė ji.

Laikinai Seimo kanclerio pareigas einantis Marius Žiūkas sako, kad apie šį atvejį kanceliarija yra informuota, pirmadienį planuojama dezinfekuoti parlamento patalpas. Taip pat bus laukiama NVSC informacijos apie privalomą izoliaciją politikams ir kanceliarijos darbuotojams.

„Yra privaloma dezinfekcija patalpų, taip pat (yra nustatomi – BNS) kontaktai, kurie bendravo su Seimo nariu – tiek kanceliarijos darbuotojų, tiek Seimo narių. Manyčiau, kad kontaktus pats Seimo narys galėtų pasakyti geriau. Kadangi posėdžiai kitą savaitę nevyksta – pirmadienį pasikviesime tarnybas. Ir šiaip, dieną prieš posėdį, visada dezinfekuodavome posėdžių salę“, – sakė jis.

A. Verygos patarėja: V. Simuliko epidemiologinis tyrimas bus pradėtas sekmadienį

Epidemiologinis tyrimas nustatant koronavirusu užsikrėtusio parlamentaro Valerijaus Simuliko turėtus kontaktus bus pradėtas sekmadienį, sako sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos patarėja Lina Bušinskaitė.

„Jis (tyrimas – BNS) bus pradėtas ryt iš ryto (...) Panašu, kad tai bus didelio masto epidemiologinis tyrimas, su daug kontaktinių žmonių Tad ekspertai labai prašo visų kontaktinių žmonių supratingumo, kantrybės ir, svarbiausia, bendradarbiauti“, – šeštadienį komentare žiniasklaidai teigė L. Bušinskaitė.

Anot jos, artimai su V. Simuliku kontaktavusieji „dėl visų saugumo“ turėtų nedelsiant izoliuotis, kol su jais susisieks Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai, taip pat primena apie galimybę registruotis tyrimui karštaja linija 1808. Pats A. Veryga, pasak jos, tik prasilenkė su parlamentaru Seimo koridoriuose.

„Pabrėžiame, kad visam Seimui nereikia izoliuotis. Tik tiems, kurie turėjo artimą kontaktą – sėdėjo šalia Seimo salėje, kabinete, bendravo ne mažiau kaip 15 minučių“, – tvirtina ji.

Šeštadienį apie susirgimą COVID-19 pranešė ir visuomenininkas, žurnalistas Andrius Tapinas.

Taip pat skaitykite

LRT.lt primena, kad šeštadienį patvirtinti 474 COVID-19 atvejai ir dar trys mirtys.

Populiariausi

Medikų kova su COVID-19

Lietuvoje

2021.01.15 12:24

Nerimas Pagėgiuose: COVID-19 mistiškai plinta slaugos įstaigoje, serga tik globotiniai, darbuotojų testai – neigiami kol kas neatsekama užsikrėtimų grandinė, papildyta NVSC komentaru

7
VUL Santaros klinikos; gydytojai; ligoninė

Lietuvoje

2021.01.15 09:32

1149 COVID-19 atvejai: naujas protrūkis Pagėgiuose, po tris asmenis mirė 50–59 ir 60–69 amžiaus grupėse nuo pandemijos pradžios pasveiko daugiau nei 100 tūkst. žmonių; atnaujinta 11.22

5