Lietuvoje

2016.01.27 08:16

Primena deklaruoti faktinę gyvenamąją vietą

Gražvyda Grigaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.01.27 08:16

Nuo šių metų pradžios pasikeitus gyvenamosios vietos deklaravimo tvarkai, būsto neturintys asmenys raginami deklaruoti tą vietą, kurioje faktiškai gyvena. Savivaldybių specialistai perspėja, kad to nepadarius  iki liepos 1-sios žmonės gali prarasti kai kurias socialines, švietimo bei  kitas paslaugas.

Pagal naująją tvarką, asmenys, kurie nuomojasi būstą, jau neregistruojami prie savivaldybės kaip neturintys gyvenamosios vietos. Jie  iki metų vidurio privalo deklaruoti tą vietą, kurioje faktiškai gyvena. Tai padaryti jie gali pristatę į savivaldybę ar seniūniją notariškai patvirtintą šeimininko sutikimą arba nuomos ar panaudos sutartį. Beje, nuo šiol yra galimybė būsto savininkams  minėtuose dokumentuose nustatyti datą, iki kurios leidžia gyventi bei deklaruoti gyvenamąją vietą nurodytame būste nuomininkams. 

Vilniaus savivaldybės skyriaus vedėjas Vitalijus Mosinas sako, kad jei žmonės, neturintys nuosavo būsto, iki liepos 1-osios nedeklaruos savo gyvenamosios vietos, jie bus išbraukti iš savivaldybės apskaitos ir praras teises į kai kurias socialines garantijas. Šiuo metu Lietuvoje tokių asmenų yra per 100 tūkst.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.