Lietuvoje

2016.01.27 08:59

Prezidentė lankysis Alytaus rajono vaikų dienos centre

Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankysis  Alytaus rajone, Rimėnų dienos centre. Šalies vadovė susitiks su socialiniais darbuotojais, socialinės rizikos šeimų atstovais. 

Su rajono vadovais ketinama diskutuoti, kaip padėti socialinės rizikos šeimoms, ir kokios socialinės pagalbos programos veiksmingos.

Prezidentė, susitikusi su socialinės rizikos šeimomis, socialiniais darbuotojais ir rajono vadovais, aptars, ko reikia imtis siekiant padėti probleminėms šeimoms ir užtikrinti jose augančių vaikų saugumą. Šalies vadovė  socialinės atskirties ir smurto mažinimą yra įvardijusi vienu svarbiausių valstybės prioritetų.

Prezidentūros pranešime teigiama, kad Alytaus rajono savivaldybė yra vienas gerųjų pavyzdžių, kaip realiai sprendžiamos socialinės atskirties problemos. Alytaus rajono savivaldybė yra išsikėlusi sau ambicingą tikslą, kad nė vienas rajono vaikas neturi augti vaikų globos namuose. Tuo metu Lietuvoje apie 20 tūkst. vaikų auga socialinės rizikos šeimose. 

Prezidentės iniciatyva valstybės skiriamos išmokos už globojamą vaiką šiemet padidėjo iki 190 eurų per mėnesį, nuo 2017 m. jos sieks 304 eurus per mėnesį.