Naujienų srautas

Lietuvoje2016.01.27 09:04

Alytiškiai baiminasi dėl įsikursiančių Pusiaukelės namų nuteistiesiems

Planuojama, kad pirmi iš keturių Lietuvoje Pusiaukelės namų pradės veikti Alytuje, nors dalis aplinkinių gyventojų tam priešinasi. Pusiaukelės namus, kur bausmę baigiantys atlikti nuteistieji bus integruojami į visuomenę, dar planuojama steigti Vilniuje, Pravieniškėse ir Marijampolėje.

Pastate šalia Alytaus pataisos namų vasario pabaigoje įsikurs 20 nuteistųjų, kuriems iki išėjimo į laisvę liko pusė metų. Jie turi būti nepavojingi visuomenei, pasirengę dirbti ir mokytis, norintys grįžti į visavertį gyvenimą visuomenėje.

Dalis alytiškių piktinasi Pusiaukelės namų kaimynyste, baiminamasi dėl saugumo. Alytaus gyventoja Irena Vyšniauskienė piktinasi, kad apie tai neinformuota visuomenė.

Finansinę paramą keturiems Pusiaukelės namams įkurti daugiau nei pusantro milijono eurų skyrė Norvegija, bet iškėlė ir sąlygų. Pusiaukelės namai negali būti įkurti nuošaliose vietose – juose gyvenantys kaliniai neturi jausti atskirties nuo visuomenės.

Šiauliuose tokių namų įsteigti nepavyko – pasipriešino gyventojai. Panevėžyje, kaip ir Kaune, nerasta tinkamo pastato.

Gyventojai raminami, kad nuteistuosius ne darbo metu prižiūrės socialiniai darbuotojai ir prižiūrėtojai, jiems galios griežta darbotvarkė.

„Žmogus eis į darbą kaip ir mes visi, mokės visus mokesčius. Gyvens toje visuomenėje, į kurią grįš išėjęs į laisvę. Pareigūnas kiekvienam nuteistajam sudarys išėjimo ir grįžimo laiką, maršrutą, kur jis gali eiti ir kada privalo grįžti“, – aiškina Vilniaus pataisos namų direktoriaus pavaduotojas Česlovas Jocius.

Marijampolėje, Pravieniškėse ir Vilniuje Pusiaukelės namai kuriami pataisos namų pastatuose.

Statistika skelbia, kad penktadalis į laisvę išleistų nuteistųjų vėl įvykdo nusikaltimus. Iš tų, kurie į laisvę išėjo pagal Probacijos įstatymą, tai yra dėl lygtinio paleidimo į laisvę, vėl nusikalto tik 5 procentai. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi