Lietuvoje

2020.10.23 22:31

Akibrokštas mokytojams – žadėtam jų poilsiui pinigų biudžete neskirta, profsąjungos tikisi, kad jų dar atsiras

Irma Janauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.10.23 22:31

Akibrokštas mokytojams dėl jų poilsiui už valstybės pažadėtus 100 eurų kuponus. Vyriausybė idėjai pritarusi, bet pinigų jai įgyvendinti nerasta dabar ir nenumatyta kitų metų biudžete. Kodėl taip atsitiko, ketinama skubiai aiškintis pirmadienį. Pedagogų profsąjungos viliasi, kad pažadai leisti mokytojams atsipūsti nuo dėl koronaviruso išaugusio krūvio bus įgyvendinti jei ne šios, tai naujai išrinktos valdžios.

Mokytojų, darželio auklėtojų, aukštųjų mokyklų dėstytojų, kitų pedagogų poilsiui Lietuvoje kompensuoti Vyriausybė pritarė prieš mėnesį, bet profsąjungoms penktadienio rytą kilo klausimų, ar po 100 eurų tikrai pavyks gauti.

Akibrokštas mokytojams: žadėtos 100 eurų išmokos kitų metų biudžete nenumatytos

Toks klausimas kilo dėl to, kad finansų ministras BNS agentūrai pareiškė, kad kitų metų biudžete lėšų mokytojų poilsiui nenumatyta. Ir, anot ministerijos, tokiam biudžeto projektui vienbalsiai pritarė visa Vyriausybė.

Už mokytojų, kaip ir medikų, poilsį atsakinga Ekonomikos ir inovacijų ministerija sako, kad dėl pinigų į Finansų ministeriją kreipėsi anksčiau, nei buvo priimtas biudžeto projektas ir tiesiog laukusi, nes Vyriausybė pažado dėl 100 eurų neatšaukė.

„Aš manyčiau, kad jokio atskiro noro net nereikėtų pareikšti, tiesiog yra Vyriausybės nutarimas. Buvo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymas, Vyriausybė pritarė, kad tokia priemonė turėtų atsirasti. Ekonomikos ir inovacijų ministerija šiuo atveju yra vykdytojas, kuris tą priemonę įgyvendintų“, – aiškina ekonomikos ir inovacijų viceministrė Vitalija Jankauskaitė-Milčiuvienė.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija sako, pinigų skyrimo pedagogų poilsiui klausimas turėtų būti išspręstas iki biudžeto patvirtinimo. Švietimo profsąjungų teigimu, joms tas pats, iš kur bus pinigai, svarbu, būtų.

„Vis dėlto yra susitarta, pažadėta, tai pažadai turėtų būti vykdomi. Keistai atrodo. Bet aš tikrai negaliu vertinti dabar, nes aš kalbėjau su premjero aplinka ir gavau patikinimą, kad pirmadienį šis klausimas bus sprendžiamas“, – sako Švietimo ir mokslo profsąjungos vadovas Egidijus Milešinas.

Pedagogų poilsiui reikėtų apie 6,5 milijono eurų. Už tiek esą ir mokytojai atsipūstų, ir tai būtų pagalba vietiniam turizmo verslui.

Profsąjungų teigimu, jeigu lėšų bus rasta šių metų biudžete, reikės spėti išnaudoti iki gruodžio pabaigos. Jeigu kitų metų – bus daugiau laiko. Svarbu esą, kad kita Vyriausybė tęstų šios įsipareigojimus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt