Lietuvoje

2016.01.26 17:20

Už R. Mikutavičiaus nužudymą nuteistas V. Beleckas perkeliamas į pataisos namus

BNS 2016.01.26 17:20

Už kunigo Ričardo Mikutavičiaus nužudymą ir jo paveikslų kolekcijos vagystę iki gyvos galvos įkalintas Vladas Beleckas iš Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo perkeliamas į pataisos namus, antradienį pranešė Vilniaus apygardos teismas.

V. Belecko apeliacinį skundą išnagrinėjusi teisėjų kolegija konstatavo, kad yra pagrindas sušvelninti nuteistajam bausmės režimo sąlygas perkeliant jį iš kalėjimo į pataisos namus.

Per 15 metų, praleistų kalėjime, V. Beleckas tris kartus baustas už pataisos įstaigos režimo reikalavimų pažeidimus. Teisėjų kolegija dėl šių aplinkybių nuteistojo elgesio nelaiko nepriekaištingu, tačiau vadovaujasi kalėjimo administracijos pateiktomis išvadomis, kad nuo 2011 metų jo elgesys akivaizdžiai pasikeitė ir vertinamas teigiamai. Jis aktyviai dalyvauja įvairiose socialinės reabilitacijos programose.

2000 metais V. Beleckas nuteistas kalėti iki gyvos galvos už kunigo ir kolekcininko R. Mikutavičiaus nužudymo ir jo meno kolekcijos vagystės organizavimą. Jis Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime bausmę atlieka nuo 1999-ųjų metų kovo, nes buvo laikomas suimtas dar iki nuosprendžio.

Kauno kunigas, poetas, kolekcininkas 63 metų R. Mikutavičius nužudytas 1998 metų liepos 1 dieną.

Už kunigo nužudymą kartu su V. Belecku kalėti buvo nuteisti dar trys jo bendrininkai: Ivanas Kvaskovas, Artūras Daškovskis ir Valdas Puodžiūnas.