Lietuvoje

2016.01.26 16:16

VTEK aiškinsis dėl A. Pitrėnienės kelionės su vyru

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.01.26 16:16

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė prieš savaitę į komandiruotę Londone vyko kartu su vyru. Ministrė griežtai atmeta kritiką dėl tokio sprendimo, esą į Pasaulio švietimo forumą jos sutuoktinis vykęs už savo pinigus. Galimą interesų konfliktą aiškinsis Vyriausioji tarnybinės etikos komisija.

Praėjusią savaitę Darbo partijos deleguota švietimo ir mokslo ministrė dalyvavo Pasaulio švietimo forume, susitiko su Didžiosios Britanijos lituanistinių mokyklų ir lietuvių bendruomenės atstovais. Per šį vizitą A. Pitrėnienę lydėjo ir vyras Aurelijus.

Ministrė LRT TELEVIZIJAI teigė, kad dėl užimtumo esą retai su ja besimatantis vyras į Londoną atskrido savo lėšomis.

Anot A. Pitrėnienės, vyro sprendimą lėmė ir tai, kad jis Skuodo Žadeikio gimnazijoje dirba kompiuterininku bei technikos inžinieriumi, todėl esą jam buvę įdomu pamatyti Britų švietimo ir mokymo technologijų parodą. Ministrės tikinimu, už kelionę ir nakvynės išlaidas sutuoktinis sumokėjęs pats, o kad nekiltų kokių nors įtarimų, į komandiruotę su ja vykęs per atostogas.

Partijos kolegės elgesio nelinkęs smerkti Darbo partijos vadovas Valentinas Mazuronis, teigiantis, kad ir pats būdamas europarlamentaru kartą kitą į šį miestą vykstantis su žmona, tačiau ši esą visas išlaidas apmoka pati.

Švietimo ir mokslo ministrės kelionės peripetijas ėmėsi aiškintis Vyriausioji tarnybinės etikos komisija. Prieš trečiadienį rengiamą posėdį A. Pitrėnienė sako įpareigojusi ministerijos kanclerį komisijai pateikti visus būtinus kelionės dokumentus. Pasak ministrės, jei išaiškėtų kokie nors nusižengimai, ji esą sprendimą priimsianti nedelsdama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.