Lietuvoje

2016.01.26 14:28

Vaikai tikrino mokyklinius autobusus

LRT.lt 2016.01.26 14:28

Važiuoti į mokyklą pradinukai atsisakys, jei mokykliniame autobuse bus aptikti neprisitvirtinantys saugos diržai ar kiti defektai. Taip pasiryžo Utenos apskrities moksleiviai, į pamokas nusitekę vykti tik tvarkingomis transporto priemonėmis. 

Tokiam iššūkiui mažuosius uteniškius paskatino Utenos techninės apžiūros centre surengta akcija „Būk saugus eismo dalyvis“.

„Įlipę į autobusą apsidairykite, ar viskas tvarkinga, patikrinkite, ar gerai prisisega saugos diržai, – pradinukus padrąsino kelių policijos pareigūnė Aistė Dijokaitė. – Tą patį darykite ir namie, sėsdami į tėvelių automobilius. Tapkite jaunaisiais saugios technikos ekspertais.“

Kam automobiliui – saugos diržai, o slidininkui ar čiuožėjui – šalmas? Kuria kelio puse žingsniuoti, kaip teisingai segėti atšvaitą, saugiai pereiti gatvę ir stotelėje laukti autobuso?

Į šiuos ir daugelį kitų svarbių klausimų atsakymus išgirdo moksleivai, atlydėti mokytojų į Utenos techninės apžiūros centre vykusią nuotaikingą edukacinę priemonę „Būk saugus eismo dalyvis“.

Pradinukams skirtą tęstinį saugaus eismo renginių ciklą inicijavo Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija „Transeksta“ kartu su Vilniaus apskrities Kelių policija.

„Techninė apžiūra automobiliui – taip kaip žmogui poliklinika“, – sakė LRT TELEVIZIJOS laidos „Keliai, mašinos, žmonės“ vedėjas Juozas Valdas Vilūnas, pasakodamas, kaip tikrinami automobilio stabdžiai, žibintai, išmetamosios dujos ir kiti parametrai bei kam apskritai juos reikia tikrinti?

Kelių policijos pagalbininkas „Amsius“ uteniškius pakvietė į saugaus eismo pamoką. Joje Vilniaus apskrities kelių policijos pareigūnė Aistė Dijokaitė vaikams žaisminga forma atskleidė saugaus elgesio principus.

Guvūs pradinukai diskutavo apie saugų elgesį keliuose, juose tykančius pavojus,  mokėsi pereiti gatvę, įvertino atšvaitų svarbą tamsoje.

Moskleivius ypač domino bandymas su kiaušiniu. Pastarasis, įdėtas į šalmą, net ir numestas nesudužo, tuo metu be šalmo – ištiško.

Pamokos pabaigoje vaikai pasitikrino žinias, atsakydami į saugaus eismo viktorinos klausimus. Po edukacinių filmukų peržiūros apdovanoti įvertinimus pelniusių piešinių saugaus eismo tema autoriai.

Utenos techninės apžiūros centre surengtoje akcijoje ,,Būk saugus eismo dalyvis“ pradinukai  pagilino saugaus eismo įgūdžius ir įgijo daug naujų žnių. Jomis mažieji pažadėjo pasidalinti su namiškiais ir draugais bei akylai sekti, kad visi jų laikytųsi.