Lietuvoje

2020.10.23 13:24

Veryga: kiek žinau, „raudonų“ savivaldybių sąraše penktadienį atsiras ir Vilnius

atnaujinta 13.58
Aida Murauskaitė, LRT.lt2020.10.23 13:24

Kaip sakė Sveikatos apsaugos ministras, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga, augant koronaviruso mastui, didžiosiosiose savivaldybėse, tarp jų – Vilniuje, Kaune, jau pirmadienį gali būti skelbiamas karantinas. Ar šie miestai pateks į vadinamąjį „raudonų“ savivaldybių sąrašą, bus aišku penktadienio popietę, o Vyriausybė apsispręs pirmadienį.

Paklaustas, ar tarp šių savivaldybių bus ir Vilniaus miestas, ministras atsakė: „Kiek žinau, taip“.

Į raudonąją zoną patekusioms savivaldybėms rekomenduojama riboti renginius, pereiti prie nuotolinio darbo, ugdymo, keisti sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarką, riboti srautus prekybos vietose, griežtinama viešojo transporto tvarka – jame turi būti laikomasi didesnių atstumų.

„Pirmadienį Vyriausybė COVID-19 komitete apsispręs, ar reikia pirmadienį skelbti karantiną tose savivaldybėse, o sąlygos, tikėtina, būsiančios tokios pačios, kaip buvo toje dvylikoje savivaldybių, kuriose jau paskelbtas karantinas“, – apie didžiąsias savivaldybes per konrferenciją žiniasklaidai kalbėjo A. Veryga.

Per pastarąją parą Lietuvoje nustatyti 442 nauji COVID-19 atvejai. 215 iš jų registruota Vilniaus, 72 Kauno, 45 Klaipėdos, 41 Šiaulių, 25 Panevėžio, 24 Telšių, 10 Marijampolės, 7 Tauragės ir 3 Utenos apskrityse.

Kaip sakė sveikatos apsaugos ministras A. Veryga, kai kuriose gydymo įstaigose užimta 60 proc. lovų, skirtų koronavirusu užsikrėtusiems ligoniams gydyti. Iš 17 tūkst. stacionaro skyriuose esančių lovų šiuo metu užimta 10 tūkst. lovų, užimtos ir 370 reanimacijos lovų iš 650 esamų. Iš 6 tūkst. lovų, kurios turi aprūpinimo deguonimi galimybę, užimta 1,9 tūkst.

Anot ministro, įstaigos yra pateikusios skaičius, kad galėtų pridėti 260 papildomų lovų. Regionuose, jei toks poreikis būtų, yra dar 590 lovų, kurios galėtų būti panaudojamos COVID-19 pacientams gydyti.

Anot A. Verygos, laikinų ligonių statyti, kas buvo kalbama anksčiau, nereikia, tam reikalui tiktų sanatorijos.

„Neįsisvajokime apie dideles naujas infrastruktūras. Pavasarį buvo skirtingas požiūris.Tuomet į ligonines buvo guldomi visi COVID-19 pacientai. Dabar tokie pacientai nėra guldomi. O jei reikės guldyti, palapinėje gydyti neišeis“, – sakė ministras.

Daugėja neatsekamų atvejų

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Razmuvienė pabrėžė, kad jau sunku apibūdinti, kuriuose sektoriuose virusas plinta labiausiai, jis plinta tiek gydymo, tiek ugdymo įstaigose, virusas registruotas choro kolektyvuose.

Anot jos, didelė bėda, kad daugėja tų atvejų, kurie neatsekami. Rugsėjį tokių buvo 20 proc., o dabar yra 28 proc.

„Gal žmonės kartais nenori pasakyti, kur jie dalyvavo, gal didesniuose sporto renginiuose“, – sakė D. Razmuvienė.

199 ugdymo įstaigose registruoti 773 atvejai. Daugėja ugdymo įstaigų, kur virusas plinta viduje. Tokių mokyklų yra jau 60.

Šiuo metu atlikti 307 atvejų epidemiologiniai tyrimai. Po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas, epidemiologų vertinimu, pagal šiuo metu turimus duomenis, praėjusią parą užsikrėtė 208 asmenys. Be to, registruoti 4 įvežtiniai atvejai: 2 iš Norvegijos, po 1 – iš Rusijos ir Nyderlandų. 95 asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios.

Iš viso šalyje patvirtinti 9104 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 4956 asmenys, 3978 – pasveiko.

Aptarė vakcinos reikalus

A. Veryga penktadienį buvo susitikęs su vakcinos kūrėjais, su kuriais Europos Sąjunga planuoja sudaryti sutartis.

„Yra keli svarbūs klausimai, kuriuos reikia išspręsti. Tai logistika, kokiu būdu vakcina pasiektų Lietuvą, yra techninių klasimų, kokios būtų pakuotės, yra poreikis išmokyti vaistininkus“, – vardijo ministras.

Anot A. Verygos, reikės efektyviai organizuoti skiepijimą, kai vakcinos pasieks šalį.
Ministras su vakcinos kūrėjais aptarė ir tai, kad visuomenėje vis dar justi skepticizmas.

„Sutarėme, kad stengsimės visuomenę aktyviau informuoti tiek apie saugumo aspektus, tiek apie vakcinos kuriamą vertę“, – sakė ministras.

Taikomos išimtys

A. Veryga per konferenciją žiniasklaidai išvardijo saviizoliacijos išimtis.

Atvykus iš užsienio bus taikomos šios izoliacijos išimtys:

Izoliacija nebus taikoma dirbantiems ypatingos svarbos darbus, sveikatos priežiūros specialistams, pasienio ir komandiruojamiems darbuotojams, diplomatams, tarptautinių organizacijų svečiams.

Taip pat ji nebus taikoma transporto darbuotojams – krovininių automobilių vairuotojams, vežančių krovinius į šalį ar tranzitu.

Izoliuotis nereikės keliaujantiesiems būtinais sveikatos priežiūros tikslais, kasdien keliaujantiems studentams, mokiniams, keliaujantiesiems būtinais šeimos ar verslo reikalais bei tranzitu, žurnalistams, jūreiviams.

„Jei testas neigiamas, į darbą gali eiti, bet ne pramogų centrą“, – sakė ministras.

Šią savaitę, nuo spalio 19 d. iki spalio 25 d. imtinai, Raseinių, Kelmės, Šiaulių, Joniškio, Švenčionių, Plungės, Radviliškio, Skuodo, Kauno, Šilalės, Šakių, Vilniaus ir Trakų rajonų, taip pat Elektrėnų, Druskininkų, Šiaulių, Klaipėdos, Kauno ir Vilniaus miestų gyventojams bus intensyviau atliekami tyrimai dėl koronaviruso (COVID-19). Šiose 19 savivaldybių fiksuojamas didesnis sergamumas negu kitose Lietuvos savivaldybėse.

Populiariausi

Ingridos Šimonytės ministrų kabinetas

Lietuvoje

2020.12.04 12:06

Nausėdos verdiktas – įvardijo, kurių Šimonytės teiktų kandidatų neskirs ministrais Armonaitė: naujas kandidatas – artimas partijos vertybėms; atnaujinta 13.47

14
Karantinas Lietuvoje

Lietuvoje

2020.12.04 16:01

Veryga: karantiną bus siūloma pratęsti iki gruodžio 31 dienos pranešė, kaip galėtų griežtėti karantinas

Aurelijus Veryga

Lietuvoje

2020.12.04 13:14

Laikinasis ministras: kitą savaitę bus svarstomos naujos karantino griežtinimo priemonės nesutinka su Šimonytės kritika NVSC; atnaujinta 15.15

6