Lietuvoje

2016.01.26 08:45

Kviečia sužinoti, kaip naudotis taromatais

LRT RADIJAS, LRT.lt2016.01.26 08:45

Likus mažiau nei savaitei iki taromatų veikimo pradžios, sistemos kūrėjai sako, kad taip bus gerokai sumažintos perdirbamų atliekų transportavimo išlaidos. O gyventojams bus paprašiau priduoti depozito ženklu pažymėtas metalines skardines, stiklinius bei plastikinius butelius.

Naujoji taromatų sistema pradės veikti vasario pirmąją, tačiau jau dabar gyventojai gali sužinoti, kaip jais naudotis specialiame internetiniame puslapyje.

Vartotojai, įsigiję specialiu depozito ženklu pažymėtą prekę, vėliau jos pakuotę galės įmesti į parduotuvėse stovinčius taromatus. Žmonėms taromatas išduos kvitą, kurį pateikę gyventojai parduotuvių kasose susigrąžins už pakuotes sumokėtus pinigus – po 10 centų už pakuotę.

Tuo metu taromatai pagal pakuotės svorį bei brūkšninį kodą atpažins, kokia tai tara – plastikinis butelis, skardinė ar įprastas stiklinis butelis – ir jas išskirstys į skirtingas talpas.

Skardines bei plastikines pakuotes taromatas supresuos, todėl bus galima transportuoti jų didesnį kiekį, taigi sumažės jų išvežimo išlaidos.

Parduotuvių darbuotojams taip pat nereiks jų skaičiuoti ir rūšiuoti, todėl sumažės ir jų krūviai.

Šiuo metu visoje Lietuvoje tokių taromatų jau įrengta beveik pusė tūkstančio. Iki balandžio planuojama įrengti dar tiek pat.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt