Naujienų srautas

Lietuvoje2016.01.26 10:34

Praėjusiais metais – didžiausias kontrabandinių cigarečių kiekis

LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.01.26 10:34

Švenčiant Tarptautinę muitinių dieną Lietuvos pareigūnai skaičiuoja, kad praėjusiais metais sulaikė didžiausią kontrabandinių cigarečių kiekį muitinės istorijoje.

Praėjusiais metais muitininkai sulaikė kontrabandinių ir neteisėtai gabentų prekių už daugiau kaip 30 milijonų eurų. Jei ši kontrabanda nebūtų sulaikyta, Lietuva būtų netekusi maždaug 24 milijonų eurų mokesčių – maždaug tiek, kiek kainuotų pastatyti dar vieną estakadą prie Klaipėdos per Jakų žiedą.

Absoliučią daugumą kontrabandos praėjusiais metais sudarė cigaretės, kurių sulaikyta beveik vienuolika milijonų pakelių – daugiausia Lietuvos istorijoje. Pasak pareigūnų, tam labai padėjo visuose pasienio postuose įrengti rentgenai, padedantys lengviau aptikti kontrabandinius krovinius.

„Sulaikyti didžiausi kontrabandos kiekiai, kurie buvo gabenami tomis „išmanesnėmis“ priemonėmis – panaudojant fiktyvias įmones, fiktyvias muitinės procedūras. Tokias siuntas išaiškinti yra itin sudėtinga, dar sunkesnis yra įrodinėjimo procesas. Akivaizdu, kad tobulėjant technologijoms, sunkėja ir galimybės aptikti kontrabandas vykdančius asmenis“, – teigia Mutinės departamento generalinio direktoriaus pavaduotojas Vygantas Paigozinas.

Be to, tarptautinė muitinių diena pasitinkama ne tik džiuginančia statistika, bet ir tradiciškai rengiamais muitinės kinologų ir jų tarnybinių šunų apdovanojimais.

Lietuvos muitinės vadovai apdovanojimus kinologams įteiks už dažniausiai aptinkamas narkotinių ir psichotropinių medžiagų siuntas bei nelegaliai gabenamų cigarečių krovinius, taip pat už didžiausią nustatytų pažeidimų skaičių. Labiausiai nusipelnę tarnybiniai šunys bus papuošti medaliais.

Lietuvos muitinėje šiuo metu dirba 16 kinologų ir 18 tarnybinių šunų.

2015 metais jie daugiau kaip 600 kartų aptiko neteisėtai gabenamų prekių, sulaikė daugiau kaip 38 kilogramus narkotinių bei psichotropinių medžiagų ir beveik 19 tūkstančių pakelių kontrabandinių cigarečių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi