Lietuvoje

2016.01.25 17:49

Lietuvoje dėl gripo į ligoninę paguldyta daugiau nei šimtas žmonių

BNS 2016.01.25 17:49

Lietuvoje sparčiai auga sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI), daugėja ir gripo komplikacijų – į ligoninę per savaitę paguldyta per šimtą asmenų.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras informuoja, kad iš 105 dėl gripo į ligoninę paguldytų asmenų 19 buvo vaikai iki 2 metų amžiaus. 13 iš hospitalizuotų asmenų paguldyti į intensyviosios terapijos skyrių. Daugiausiai asmenų į ligoninę dėl gripo buvo paguldyta Alytaus, Panevėžio, Vilniaus apskrityse.

Sausio 18–24 dienomis 10 tūkst. gyventojų teko per 79 susirgimus gripu ir ŪVKTI (konkrečiai gripo atvejų diagnozuota 1452). Ankstesnę savaitę sergamumas peršalimo ligomis viršijo 57 atvejus 10 tūkst. gyventojų (gripo atvejų buvo 313).

Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis pastarąją savaitę registruotas Šiaulių, didžiausias – Alytaus, Kauno, Vilniaus administracinėse teritorijose.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius Saulius Čaplinskas pirmadienį žurnalistams prognozavo, kad vasarį Lietuvoje sergamumas gripu dar padidės. Šiemet plinta vadinamasis kiaulių gripas – H1N1 virusas.

„Tai tas virusas, į kurį, jeigu laiku nekreipsime dėmesio, jis turi savybę pažeisti kraujagysles“, – akcentavo S. Čaplinskas.