Lietuvoje

2020.10.22 13:02

Matijošaitis apie ribojimus Kaune: kažkas keisis, matyt, po rinkimų

tikina, kad miestas yra suvaldęs COVID-19 situaciją
Valdemaras Šukšta, LRT.lt2020.10.22 13:02

Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio teigimu, koronaviruso situacija laikinojoje sostinėje yra suvaldyta. Skirtingai nei Vilniuje ir Klaipėdoje, Kaune dar neįvedami ribojimai, tačiau miesto vadovas komentavo, kad tokiems dalykams yra pasiruošta, tačiau nenorima kalbėti be Vyriausybės nurodymų. Meras užsiminė, kad pokyčiai gali įvykti po Seimo rinkimų.

Kaip nurodoma Registrų centro puslapyje, ketvirtadienio duomenimis, dviejų savaičių sergamumo rodiklis Kauno mieste yra 204,6/100 tūkst. gyventojų ir beveik pasivijo Vilniaus rodiklį – 206,2/100 tūkst. gyventojų. Dviejų savaičių naujų atvejų skaičius laikinajai sostinei tenka 102,3/100 tūkst, gyventojų ir tai nedaug atsilieka nuo Lietuvos vidurkio – 104,5/100 tūkst. gyventojų.

Nuo pirmadienio daugelyje Vilniaus barų ir kavinių laukiama tik tiek svečių, kiek yra sėdimų vietų. Baruose tarp klientų privalės būti užtikrintas bent metro atstumas, visada dėvimos kaukės, išskyrus, kai sėdima prie stalo valgant ar geriant, bus taikomas vieno išeinančio–vieno įeinančio principas, rekomenduojama matuoti lankytojų temperatūrą.

Nuo kitos savaitės papildomi ribojimai įsigalios ir Klaipėdoje: tarp patvirtintų ribojimų – draudimas lankyti ligonius, nuotolinis darbas ir popamokinė veikla.

Tačiau Kaune kol kas panašių ribojimų ar griežtinimų nėra, o jei ir bus – greičiausiai po rinkimų. Kauno meras Visvaldas Matijošaitis ketvirtadienį sakė, kad miestas visada yra pasiruošęs tokiems dalykams, tačiau kol nėra Vyriausybės nurodymų dėl veiksmų, tol nenorima labai apie tai pasakoti.

„Mes pasiruošę visada. Gal mūsų tokia kauniečių natūra: Kaunas tikisi, kad bus gerai, bet pasiruošia blogiausiam. Kažkas tai keisis, matomai po rinkimų. Mes neplanuojame, mes dirbame, kad Kaune mažėtų [atvejų]. Kaunas yra suvaldęs koronaviruso situaciją. Esame pasiruošę ir blogesniems atvejams“, – užsiminė V. Matijošaitis, nenorėjęs atskleisti daugiau detalių apie numatomus pokyčius.

Kaunas tikisi, kad bus gerai, bet pasiruošia blogiausiam, – teigė V. Matijošaitis.

Paklaustas apie COVID-19 pacientams skirtų lovų skaičių, nes medikai praneša, kad jų užimama vis daugiau, Kauno meras sakė, kad savivaldybė yra perėmusi iš valstybės Kulautuvos tuberkuliozės centro, vaikų sanatorijos pastatus, kuriose būtų paruoštos vietos šiems ligoniams. Pasak miesto mero, pastatai yra suremontuoti, lovos – supirktos.

„Turime kelis šimtus vietų, bet geriau, kad to nereiktų“, – pridūrė V. Matijošaitis.

Jis taip pat paminėjo, kad šiek tiek neįvertinamas medikų darbas.

„Jiems reikės paminklus statyti, kaip jie dirba. Ir mus visus saugo, ir mažiau savimi rūpinasi“, – teigė Kauno meras.

Ketvirtadienį Lietuvoje patvirtinti 424 COVID-19 atvejai. 80 iš jų užfiksuoti Kauno apskrityje.

Vyriausybė trečiadienį priėmė sprendimus dėl ribojimų, susijusių su COVID-19 situacija šalyje. Ministrų kabineto sprendimu ribojimai įvesti kai kuriems verslams, o 12-oje savivaldybių nuo pirmadienio skelbiamas karantinas. Plačiau apie tai skaitykite čia.

Populiariausi

Sniegas ir pūgos Lietuvoje

Lietuvoje

2021.01.25 10:52

Sniego bus iki soties: pūgos kilti pradės jau antradienio naktį, o dalyje Lietuvos regionų pusnys gali siekti kelius intensyvus snygis truks mažiausiai pusantros paros; atnaujinta 13.04

12
Agnė Bilotaitė

Lietuvoje

2021.01.25 13:07

Ekstremalių situacijų komisija siūlo Vyriausybei pratęsti karantiną dar mėnesiui Dulkys spėja, kad balandžio 1 d. karantinas galėtų baigtis; atnaujinta 15.44

10
Karantinas Vilniuje

Lietuvoje

2021.01.25 09:33

541 COVID-19 atvejis: židiniai fiksuojami įmonėse, tęsiasi protrūkis Klaipėdos vaikų globos namuose mirė 15 žmonių, o pasveiko – 133, atnaujinta 10.03

6