Lietuvoje

2020.10.22 18:02

Sinoptikė žada lietingą šeštadienį, o nuo sekmadienio – rudeniškai gražius orus

LRT RADIJAS, LRT.lt2020.10.22 18:02

Gūsingą vėja keis lietus, o šį – rudeniškai gražūs orai, LRT RADIJUI sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) Prognozių ir perspėjimų skyriaus vedėja Vida Ralienė. Sinoptikė tikina, kad iki pat spalio pabaigos neturėtume sulaukti nei sniego, nei neigiamų oro temperatūrų.

Ketvirtadienį mūsų šalis paklius į gana šiltą, bet vėjuotą ciklono dalį. Pasak V. Ralienės, šiltasis ciklono sektorius su pietvakarių vėjais į mūsų šalį atneša šilumą. „Nors vėjas ir bus stiprus, tačiau šiltas, – sako ji. – Oras šils net iki 18 laipsnių šilumos.“


Anot sinoptikės, ketvirtadienis yra ta diena, kuomet tikrai galima pasidžiaugti gražiu rudenišku oru, išeiti pasivaikščioti.

Daugiausia pragiedrulių ketvirtadienio dieną galima tikėtis pietiniuose ir pietrytiniuose šalies rajonuose, šiaurinėje Lietuvos dalyje debesuotumas bus kiek didesnis. Kai kur gali negausiai ir trumpai palynoti.

Vėjui pasisukus iš pietvakarių, vėjo gūsiai daug kur sieks 15–20 m/s ir antroje dienos pusėje šalies vakaruose kai kur vėjo gūsiai sustiprės iki 22 m/s. Oras įdienojus įšils iki 13–18 laipsnių šilumos. Šilčiausia diena bus Kauno, Marijampolės, Alytaus ir Tauragės apylinkėse.

Nebus vėsu ir rytoj, penktadienį, tačiau 18 laipsnių jau nesulauksime, prognozuoja sinoptikė. „Penktadienį oras šils nuo 11 iki 16 laipsnių. Dieną bus šiek tiek debesų, iš kurių tarpais sulauksime lietaus – neįkyriai, neilgai ir nebjauriai“, – ramina LHMT Prognozių ir perspėjimų skyriaus vedėja.

Šeštadienio naktis bus graži ir be lietaus, o dieną sulauksime lietaus visoje šalyje, tikina V. Ralienė. „Lietus bus ilgesnis – jei jau pradės lyti, tai nereikia tikėtis, kad už pusvalandžio tas lietus baigsis, – įspėja sinoptikė. – Oras labiau sušils Aukštaitijoje, šiaurės rytiniuose rajonuose, bus apie 12-13 laipsnių, o pietvakarių Lietuvoje tebus 9-10 laipsnių šilumos.“

Sekmadienis, pirmadienis ir antradienis, anot V. Ralienės, turėtų pasiūlyti gražesnius orus. „Lietaus sulauksime trumpo, ir tai tik kai kur. Didesnė tikimybė sušlapti bus vakarinių šalies rajonų gyventojams. Naktys nebus labai šaltos, tiesa, tik pirmadienio naktį galimos šalnos. Na o dienomis termometro stulpelis kils aukščiau 10 laipsnių – kaip spalio pabaigai, tai tikrai gera šiluma.

Pagal dabar turimus duomenis, iki pat spalio pabaigos neturėtume sulaukti šaltų, žiemiškų, sniegingų orų. Orus labiau lems Vakarų ciklonai, tad orai turėtų būti drėgnesni, tačiau vakariniai vėjai šalčio neatneš“, – savaitės orų prognozę LRT RADIJO klausytojams pristato Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Prognozių ir perspėjimų skyriaus vedėja Vida Ralienė.

Orų prognozės su sinoptike V. Raliene klausykitės radijo bei stebėkite televizijos vaizdo įrašuose.

Parengė Vismantas Žuklevičius.


Gera žinia grybautojams: nors reikės saugotis gūsingo vėjo, spalis ir toliau lepins šiluma

Populiariausi

Medikai dirba Alytaus Stasio Kudirkos ligoninėje karantino metu
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje

2021.04.20 09:34
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje patvirtinti 1138 nauji koronaviruso atvejai, mirė 9 žmonės, pirmąją skiepo dozę gavo 4541 asmuo

mirė 40–49 metų amžiaus grupei priklausantis asmuo; atnaujinta 10.00