Lietuvoje

2020.10.22 11:32

COVID-19 ligoninėje Švėkšnoje: užsikrėtė ir pacientai, ir darbuotojai, tačiau situacija nedramatizuojama

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2020.10.22 11:32

Klaipėdos jūrininkų ligoninės Psichiatrijos departamentą Švėkšnoje palietė COVID-19 virusas. Per savaitę virusas patvirtintas 9 su šia įstaiga susijusiems asmenims, dalis iš jų – ligoniai.

Pirmasis atvejis ligoninėje nustatytas dar praėjusią savaitę.

Uostamiesčio jūrininkų ligoninės gydytoja epidemiologė Ilona Bumblienė teigė, kad pirmas COVID-19 ligos atvejis buvo nustatytas spalio 13 d.

Virusas tada patvirtintas minėtos ligoninės Psichiatrijos departamento pagalbinei darbuotojai, jai sunegalavus tyrimas paimtas mobiliajame patikros punkte.

„Paaiškėjus, kad testo rezultatas teigiamas, ligoninė ėmėsi papildomų priemonių išsiaiškinti ir suvaldyti viruso plitimą. COVID-19 tyrimai atlikti visiems 94 departamente besigydantiems pacientams“, – dėstė I. Bumblienė.

Ištyrus minėto padalinio pacientus, nustatyti dar 5 viruso nešiotojai, nejaučiantys jokių ligos simptomų.

„Kadangi pacientai serga psichikos ligomis ir negali būti išleisti gydytis namo, jie perkelti į laikinojo izoliavimo skyrių ir tęsiamas gydymas“, – teigė epidemiologė.

Iš 210 departamento darbuotojų dėl COVID-19 ištirta jau 116. Artimiausiu metu tyrimai esą bus atlikti ir visiems likusiems.

„Be anksčiau jau minėto atvejo, tarp personalo virusas nustatytas dar 3 darbuotojams“, – teigė I. Bumblienė.

Taigi, iš viso Klaipėdos jūrininkų ligoninės Psichiatrijos departamente Švėkšnoje per pastarąją savaitę COVID-19 nustatyta 4 darbuotojams ir 5 pacientams. Iš šių 9 asmenų 2 serga, visi kiti – simptomų nejaučiantys nešiotojai.

Nė vienam gydytojui COVID-19 nenustatytas.

Ligoninės atstovai patikino, kad kol kas jokių problemų dėl įstaigos personalo pajėgų nekyla.

Pasak epidemiologės, Klaipėdos jūrininkų ligoninė yra įsigijusi pakankamai apsaugos priemonių. Psichiatrijos departamento darbuotojai priemonėmis aprūpinti pagal nustatytus apsaugos lygius. Tvirtinama, kad visi laikosi saugos reikalavimų, patalpos dezinfekuojamos.