Lietuvoje

2020.10.22 10:40

Skvernelis dar kartą kreipėsi į visuomenę: žmonės, būkite atsakingi ir dvi savaites pakentėkite

Šarūnas Nekrošius, LRT.lt2020.10.22 10:40

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sako, kad sprendimas dviem savaitėms sutrumpinti barų ir naktinių pasilinksminimo vietų darbo laiką yra būtinas, o visuomenės dar kartą paprašė supratingumo ir porą savaičių pakentėti.

„Visą laiką yra diskusijos ir aptarinėjame. Turėjome tą pačią situaciją kovo mėnesį, vasario mėnesį ir vasarą. Ir, matyt, liekame visi prie savo tų skirtingų nuomonių – verslo interesas yra vienas, ekonominis tiktai, mes, deja, turime žiūrėti ir ieškoti balanso tarp verslo interesų ir visuomenės gyvybės ir sveikatos. Manau, kad tas sprendimas keletui valandų sutrumpinti darbo valandas dviem savaitėms, jis yra būtinas ir niekas tų įstaigų neuždaro“, – apie karantino paskelbimą ir tarimąsi su rajonų savivaldybėmis ir verslo organizacijomis sakė premjeras.

Savo balsą atidavęs Skvernelis turi tik vieną lūkestį – kad į rinkimus ateitų kuo daugiau žmonių

S. Skvernelis dar kartą paprašė visuomenės būti atsakingos šiuo laikotarpiu, pakentėti bent porą savaičių, kad COVID-19 situacija nebūtų paleista iš rankų.

„Neikite į tas vietas, į tuos renginius, kur yra didesnis pavojus turėti kontaktą ir užsikrėsti“, – sakė premjeras.

Kalbėdamas apie verslo ketinimus teisinėmis priemonėmis aiškintis dėl Vyriausybės sprendimų, premjeras S. Skvernelis tokį sprendimą vertina palankiai, teigia, jog toks būdas – normalus reiškinys teisinėje valstybėje.

„Esame teisinė valstybė ir kiekvienas žmogus, verslo grupė, jeigu mano, kad pažeisti interesai, tokią teisę turi. Vertinu kaip normalią praktiką, teisinės valstybės vieną iš atributų“, – sakė Vyriausybės vadovas.

LRT.lt primena, kad trečiadienį Vyriausybė priėmė sprendimus dėl ribojimų, susijusių su COVID-19 situacija šalyje.

Ministrų kabineto sprendimu ribojimai įvesti kai kuriems verslams, o 12-oje savivaldybių nuo pirmadienio skelbiamas karantinas.

Nuo pirmadienio dviem savaitėms tam tikri griežtesni suvaržymai ir ribojimai bus šiose savivaldybėse: Elektrėnų, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kelmės rajono, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Marijampolės, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Skuodo rajono, Šiaulių rajono, Švenčionių rajono savivaldybių teritorijose, be to, pratęstas karantinas Raseinių rajone.

Be to, Vyriausybė nusprendė, kad kavinių, barų, restoranų ir naktinių klubų darbo laikas nuo kitos savaitės bus ribojamas iki vidurnakčio, jie įpareigoti registruoti lankytojus.