Naujienų srautas

Lietuvoje2016.01.25 15:43

Pratęstas šnipinėjimu kaltinamo lietuvio įkalinimas Maskvoje

BNS 2016.01.25 15:43

Rusijos šnipinėjimu kaltinamas Lietuvos pilietis Aristidas Tamošaitis lieka suimtas – Maskvos Lefortovo teismas iki kovo 20-osios pratęsė jo suėmimą.

„A. Tamošaičio suėmimo terminas pratęstas dviem mėnesiams, o iš viso – iki dešimties mėnesių, tai yra iki 2016 metų kovo 20 dienos“, – Rusijos naujienų agentūrai „RIA Novosti“ sakė teismo atstovė Julija Skotnikova.

Teismas sprendimą pratęsti suėmimą priėmė penktadienį.

A. Tamošaitį Rusijos federalinė saugumo tarnyba (FSB) sulaikė praėjusių metų gegužės 19 dieną Maskvoje, netrukus jis buvo suimtas dviem mėnesiams, ir ši kardomoji priemonė vis tęsiama. Jis laikomas Lefortovo tardymo izoliatoriuje.

Tuomet Rusijos atstovai pranešė, kad lietuvis sulaikytas su įrodymais, kai esą gavo slaptos informacijos iš Rusijos piliečio. Teigta, kad A. Tamošaitis neva prisipažino dirbantis Antrajame operatyvinių tarnybų departamente.

Lietuvos pilietis Rusijoje areštuotas praėjus trims savaitėms, kai Lietuvoje buvo sulaikytas šnipinėjimu FSB įtariamas Rusijos pilietis.

Tas paties Maskvos Lefortovo teismo suimtas Maskvoje laikomas ir valstybės išdavyste bei šnipinėjimu įtariamas Lietuvos bei Rusijos pilietybes turintis Jevgenijus Mataitis.

Rusijos FSB skelbė, kad J. Mataitis, „vykdydamas Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Lietuvos krašto apsaugos ministerijos užduotis (...), rinko karinius duomenis apie Rusijos ginkluotąsias pajėgas, jų patekimas į užsienį padarytų rimtą valstybės gynybiniams pajėgumams“.

Nuolat Lietuvoje gyvenantis 1977 metais gimęs J. Mataitis buvo sulaikytas pernai birželio 24 dieną Rusijoje, Karaliaučiaus srities Sovetsko mieste.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi