Naujienų srautas

Lietuvoje2016.01.25 14:40

Traukiasi ŽŪMPRRA vadovė

ELTA 2016.01.25 14:40

Žemės ūkio ministrei Virginijai Baltraitienei pasiūlius atsistatydinti, iš einamų pareigų pasitraukė Žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūros (ŽŪMPRRA) vadovė Aldona Miliuvienė. Apie tai pirmadienį pranešė Žemės ūkio ministerija. 

„Vienas pagrindinių mano reikalavimų Rinkos reguliavimo agentūros vadovui buvo konstruktyvus darbas, prašiau skirti ypatingą dėmesį maisto pirkimui sunkiai besiverčiantiems žmonėms, tačiau esama situacija manęs netenkina, todėl pasiūliau jai atsistatydinti“, – ministerijos išplatintame pranešime cituojama V. Baltraitienė.

Anot ministerijos, prieš kurį laiką Žemės ūkio ministerijai įtarimų sukėlė aukštos maisto produktų, skirtų nepasiturintiesiems, kainos. Dar 2015 metų rudenį ministerija išsakė savo nuogąstavimus dėl šio pirkimo, tačiau esą iš susiklosčiusios situacijos matyti, kad nebuvo imtasi visų priemonių, kad pirkimas vyktų sklandžiai, o sunkiai besiverčiančių žmonių poreikiai – patenkinti. Būtent todėl VĮ Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūros vadovei A. Miliuvienei pirmadienį buvo pasiūlyta atsistatydinti.

A. Miliuvienė nusprendė trauktis iš agentūros vadovės pareigų.

ŽŪMPRRA į akiratį pateko dėl skandalingo miltų pirkimo nepasiturintiems asmenims, kuriame laimėtoju pripažinta „Malsena Plius“ produktą ketino parduoti du kartus brangiau nei rinkos kaina, primena ELTA.

Anot žiniasklaidos, agentūra iš viešojo konkurso laimėtoju paskelbtos bendrovės planavo įsigyti 900 tonų miltų, kurių viena tona įkainota 600 eurų.

Tuo metu agentūros pirktas tyrimas parodė, kad rinkoje tokių miltų tonos kaina svyruoja nuo 300 iki 320 eurų, o nemokamoje informacijos sistemoje nurodoma 311–332 eurų už toną kaina.

Dėl šio pirkimo agentūra kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybą, kuri galutiniu sprendimu neleido nutraukti pirkimo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi