Lietuvoje

2020.10.21 17:45

Permainos Klaipėdoje dėl COVID-19: nuotolinis darbas, perspėjimas sporto klubams ir galimi suvaržymai renginiams

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2020.10.21 17:45

Trečiadienį posėdžiavusi Klaipėdos ekstremalių situacijų komisija numatė planuojamus pokyčius dėl šalyje įsisiautusio koronaviruso protrūkio. Tarp patvirtintų ribojimų – draudimas lankyti ligonius, nuotolinis darbas ir popamokinė veikla. Nemažai diskutuota ir dėl netolimoje ateityje planuojamų renginių – šioje srityje taip pat tikėtini suvaržymai.

Valdininkai dirbs nuotoliniu būdu, bus draudžiama lankyti ligonius

Klaipėdos ekstremalių situacijų komisija į posėdį dėl COVID-19 situacijos uostamiestyje susirinko trečiadienį popiet.

Posėdžio metu komisijos nariai patvirtino miesto įprastą gyvenimą kiek pakeisiantį priemonių, turinčių užkirsti kelią viruso plitimui, planą.

Numatoma, kad bent artimiausias dvi savaites nuo ateinančio pirmadienio visose savivaldybės, valstybinėse įstaigose ar įmonėse bus dirbama nuotoliniu būdu, išskyrus tuos atvejus, kai tam tikrų funkcijų nuotoliniu būdu atlikti neįmanoma. Nuotoliniu būdu vyks ir visi pasitarimai bei posėdžiai, draudžiamos komandiruotės.

Gyvenimo ritmas keisis ir sveikatos priežiūros įstaigose. Nuspręsta drausti ligonių lankymą stacionarias sveikatos priežiūros paslaugas teikiančiose įstaigose, socialinės globos ir slaugos įstaigose, bendruomeninio gyvenimo namuose ir ilgalaikės globos paslaugas teikiančiose įstaigose. Lankymas visose šiose vietose būtų leidžiamas tik pavieniais atvejais, pavyzdžiui, mirštančio asmens.

Taip pat griežtinama gimdyvių lydėjimo į gimdymą tvarka. Nuspręsta leisti dalyvauti gimdyme gimdyvę lydinčiam artimam asmeniui tik turint neigiamą ne vėliau nei prieš 48 valandas atlikto viruso testo rezultatą. Anksčiau šis terminas buvo ilgesnis.

Vis dėlto Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento vadovas Raimundas Grigaliūnas pabrėžė, kad neturėtų būti leidžiamas joks lankymas.

Pokyčiai sportuojantiesiems

Uostamiesčio Ekstremalių situacijų komisija taip pat nusprendė, kad kultūros įstaigų, kuriose veikia būreliai, klubai, studijos, meno kolektyvai, užsiėmimai ir meninis ugdymas turės būti organizuojamas nuotoliniu būdu.

Taip pat sutarta, kad visos sporto įstaigos, kurios negalės užtikrinti, jog žmonės laikytųsi 2 metrų atstumo ir kitų privalomų saugumo priemonių, turės stabdyti fizinį klientų aptarnavimą.

Tai, anot Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus Gintaro Neniškio, reiškia, kad iš esmės nebegalės būti jokių kontaktinių treniruočių.

Tiesa, šie ribojimai negalios profesionaliam sportui.

Suvaržymai ir renginiams

Posėdžio metu ilgesnė diskusija kilo dėl Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento siūlymo riboti renginius.

Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėja Kristina Vintilaitė atkreipė dėmesį, kad planuojamų renginių iniciatyvų yra nemažai, tad ji pritarė R. Grigaliūno siūlymui riboti renginius, mat juose sunku užtikrinti visų būtinų saugumo reikalavimų įgyvendinimą.

Nors diskusija užsitęsė, galiausiai sutarta, jog suvaržyti renginius reikėtų, bet būsimo ribojimo formuluotė dar bus tikslinama. Renginių ribojimui dar reikės ir palaiminimo iš Vilniaus.

„Mes tikrai nedrausime tol, kol negausime Vyriausybės ar operacijų centro sprendimo šiuo klausimu“, – užtikrino K. Vintilaitė.

Klaipėdoje įtampa vis auga

Posėdžio metu aptarta ir bendra situacija Klaipėdoje.

„Skaičiukų yra ir jie nėra labai gražūs“, – situaciją mieste apibendrino R. Grigaliūnas.

Anot jo, šiuo metu Klaipėdoje fiksuojami 27 COVID-19 židiniai. Dauguma jų – ugdymo įstaigose. Pastebima, kad daugiausia galimybių virusui plisti – būtent popamokinės veiklos metu.

„Mokyklos pamokų metu pakankamai griežtai ir atsakingai vykdo nurodymus, bet jie susirenka popamokinėje veikloje ir tas darbas, kuris buvo vykdomas, nebetenka prasmės, nes jie visi susimaišo“, – dėstė R. Grigaliūnas.

Klaipėdos universitetinės ligoninės, kur gydomi virusu susirgę žmonės, vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis teigė, kad įtampa po truputį auga.

Šiuo metu ligoninėje gydomi 33 COVID-19 sergantys asmenys, 3 iš jų – Reanimacijos skyriuje, 1 sergančiojo būklė yra labai sudėtinga.

Pasak V. Janušonio, šiuo metu ligoninėje yra 105 lovos, skirtos koronavirusu užsikrėtusiems žmonėms, tačiau tai nereiškia, kad tiek žmonių ligoninė ir galėtų priimti. Manoma, kad šiuo metu ligoninė realiai pajėgtų gydyti 80–90 COVID-19 sergančių pacientų.

Populiariausi

Gausus sniegas laužo medžių šakas

Lietuvoje

2021.01.26 14:32

Vienas didžiausių snygio iššūkių – Varėnoje: medžiai lūžta kas 10 minučių, dalis kelių neišvažiuojami, o sniego kiekis sparčiai auga miškininkai įspėja: pasivaikščiojimus verčiau atidėkite; atnaujinta 15.54

14
Koronavirusas Lietuvoje

Lietuvoje

2021.01.26 09:35

COVID-19 Lietuvoje: NVSC specialistai bando užkirsti židinių plitimą Vilniaus nakvynės namuose ir Grigiškių slaugos ligoninėje per parą – 686 nauji atvejai, paskiepytų žmonių – 36, antra doze – 0; atnaujinta 11.16

8
Sniegas Vilniuje

Lietuvoje

2021.01.26 10:06

Snygis Lietuvą užklupęs jau daugiau nei pusę paros: didžiausios pusnys – nuo Varėnos iki Vilniaus ugniagesiai šalina virtusius medžius, elektros neturi apie 18 tūkst. namų ūkių; atnaujinta 13.23

24