Lietuvoje

2020.10.21 16:19

Joniškio rajonas griežtu sprendimu aplenkė Vyriausybę – mokyklos ir darželiai karantino režimu gyvens nuo rytojaus

Aida Murauskaitė, LRT.lt2020.10.21 16:19

Visos Joniškio rajono mokyklos ir vaikų darželiai nuo šio ketvirtadienio dirbs nuotoliniu būdu. Tokį sprendimą rajono vadovybė priėmė dar nesulaukusi Vyriausybės sprendimo. Trečiadienį per posėdį Vyriausybė paskelbė karantiną dvylikoje savivaldybių, viena iš jų – Joniškio rajono. Vyriausybės nurodymu karantinas ten skelbiamas nuo kito pirmadienio – spalio 26-osios. Tokio režimo bus laikomasi iki lapkričio 9 d. 24 val.

Joniškio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ direktorė Gražina Vėtienė sakė, kad, kylant sergamumo kreivei, jos vadovaujamas darželis, kaip ir kitos rajono ugdymo įstaigos, nuo ketvirtadienio dirbs jau nuotoliniu būdu. Anot direktorės, tėvus ištiks šokas, mat teks vikriai sugalvoti, kur palikti vaikus, surasti, kas juos prižiūrėtų, tačiau ji viliasi, kad pavyks sklandžiai stoti į kitokio gyvenimo vėžes.

Darželyje „Saulutė“ nebuvo nė vieno užsikrėtimo atvejo, tad tėveliai nepageidavo, kad vaikai būtų ugdomi nuotoliniu būdu.

Taip pat skaitykite

„Jei vaikai sloguoja, tėvai juos laiko namie. Mes visuomet deklaruojame, kad į darželį reikia vesti tik sveikus vaikus. Ir sakome, ir rašome, ir feisbuke informuojame tėvus. Mes tiesiogiai grėsmės nejautėme.

Žinoma, visiems tėvams bus šokas. Juk reikės iš vakaro sugalvoti, kur rytoj palikti vaikus. Bet, manau, visi išspręsime šią problemą. Tikiuosi, kad tėvai susitars su darbovietėmis“, – kalbėjo G. Vėtienė.

Direktorė sakė, kad pavasarį išmoktos pamokos pravers ir dabar, rudenį.

„Dabar jau šviesesnės akys. Specialiose platformose skelbsime užduotėles. Tėveliai paskui nufilmavę siųs darbelius, auklėtojos su vaikais susijungs. Taip ir ketiname dirbti. Žiūrėsime, kaip pavyks“, – kalbėjo G Vėtienė.

Joniškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Valė Kulvinskienė sakė, kad nuo ketvirtadienio keisis ne tik ugdymo įstaigų darbas. Rajone nuo rytdienos stabdomi ir visi renginiai.

„Pas mus padėtis yra prasta, sergančiųjų skaičius auga, daugėja atvejų šeimose, tad nuo rytojaus pradedame nuotolinį ugdymą. Vėliau – atostogos, o paskui žiūrėsime, kaip vyks procesas.

Rajone turime 50 atvejų. Stebime padėtį, nėra taip, kad kasdien jų daugėtų. Per dieną po vieną du naujus atsiranda. Bet tokia padėtis verčia sunerimti, todėl ir ėmėmės veiksmų“, – apie savo rajoną pasakojo V. Kulvinskienė.

Vienoje Joniškio mokykloje koronavirusas buvo diagnozuotas 13 vaikų. Tačiau liga nenustatyta nė vienam pedagogui.

„Židinys neišsiplėtė, bet matome grėsmę, nes daugėja atvejų, kurie ateina iš kitų rajonų. Tarkim, yra atvejis, kai virusas atėjo iš Šiaulių, užsikrėtė per šeimos šventę. Daugėja pavienių užsikrėtimo atvejų tarp kaimynų. Turime ir daug besimptomių atvejų. Grėsmė yra didžiulė, todėl ruošėme prevencijos priemones, tik nesitikėjome, kad to prireiks taip greitai“, – kalbėjo administracijos direktorė.

Kulvinskienė sakė, kad griežtins ir prekybos tinklų kontrolę.

„Matome, kad vakarais ten anšlagai. Ne visada tinkamai taikomos apsaugos priemonės. Daugiau reglamentuosime šiuos dalykus“, – kalbėjo direktorė.

Ji pabrėžė, kad Joniškyje nekyla problemų dėl iki išnaktų dirbančių barų, mat tokių įstaigų rajone nėra.

Populiariausi

Aurelijus Veryga

Lietuvoje

2020.11.27 12:02

Dvi žinios iš Verygos: keisis izoliacijos tvarka jau persirgusiems COVID-19 ir nerimas dėl augančio mirčių skaičiaus griežtesnė tvarka gresia ugdymo ir prekybos sektoriams; atnaujinta 13.02

14
Aurelijus Veryga

Lietuvoje

2020.11.27 07:43

Veryga apie tai, kaip sutiksime Kalėdas: esu labai skeptiškas, kad pavyks išsisukti vien rekomendacijomis COVID-19 audinių ūkyje „kelia nerimą“, laukiama veterinarinių išvadų