captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuvos ginkluotės kontrolės inspektoriai domėsis Rusijos karine veikla

Lietuvos kariuomenės ginkluotės kontrolės inspektoriai kartu su kolegomis iš Italijos ir Latvijos sausio 25–29 dienomis Rusijoje atliks pasirinkto rajono inspekciją.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Tokia inspekcija atliekama vadovaujantis 2011 m. Vienos dokumento nuostatomis.

Lietuvos vadovaujama tarptautinė ginkluotės kontrolės inspektorių grupė domėsis Rusijos karine veikla pasirinktame rajone, apimančiame Nižegorodsko ir Ivanovsko sritis. Inspekcijos metu kontrolės inspektoriai turės galimybę gauti informaciją apie pasirinktame rajone dislokuotuose daliniuose tarnaujančio personalo skaičių, turimų pagrindinių ginkluotės ir technikos sistemų tipus, jų skaičių. Lankydamiesi poligonuose ir mokymo laukuose, inspektoriai taip pat galės susipažinti su karinių vienetų vykdoma veikla ir apžiūrėti pagrindinių ginkluotės ir technikos sistemų pavyzdžius.

Įvertinę pasirinkto rajono inspekcijos eigą ir jos metu gautą informaciją, Lietuvos kariuomenės atstovai kartu su kolegomis iš Italijos ir Latvijos parengs Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) šalims ataskaitą, kurioje pateiks vertinimą, kaip Rusija vykdo 2011 m. Vienos dokumento reikalavimus.

2011 m. Vienos dokumentas įpareigoja ESBO priklausančias valstybes kasmet pateikti informaciją apie savo karines pajėgas, gynybinių pajėgumų vystymo planus ir karinį biudžetą, taip pat iš anksto informuoti apie planuojamą karinę veiklą. Valstybės taip pat įsipareigoja priimti savo teritorijoje nustatytą skaičių kitų šalių karinių ekspertų inspekcijų ir vizitų į karinius dalinius.

Remdamasi 2011 m. Vienos dokumentu, kiekviena ESBO priklausanti valstybė turi teisę patikrinti, ar kita šiai organizacijai priklausanti šalis nevykdo neteisėtos karinės veiklos, apie kurią būtina pranešti iš anksto, ir ar neturi nedeklaruotų karinių pajėgumų.

Rusijos kariuomenės ginkluotės kontrolės inspektoriai Lietuvoje lankėsi 2015 m., o Lietuva pastarąjį kartą inspektavo Rusijos karines pajėgas Kaliningrado srityje 2013 metais.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...