Lietuvoje

2016.01.24 22:06

Po paieškų atsisveikinimo raštelį palikęs buvęs vidaus reikalų viceministras surastas

DELFI.lt2016.01.24 22:06

Vilniuje virš Santariškių malūnsparnį ir šalia daugiabučių nemažai policijos pareigūnų pamatę žmonės sunerimo, kad ieškoma ginkluoto asmens – vienas žmogus tikino tokį atsakymą gavęs iš įvykio vietoje dirbančių policijos pareigūnų. Sostinės policija patikino, kad tokio pavojaus tikrai nėra – be žinios dieną dingo žmogus.

Be žinios dingęs vyras, manoma, kad gali pavojų kelti savo sveikatai ar gyvybei. Policijai talkina ir pasienio pareigūnai, jie sraigtasparniu žvalgo teritoriją.

Pareigūnai klausinėjo vietos gyventojų, ar nematė dingusiojo. Žmonės tuoj ėmė diskutuoti, kad pareigūnai daug nepasakoja, kas įvyko. O vienas asmuo teigė, kad ieškomas žmogus turi ginklą – esą tai išgirdęs iš paieškoje dalyvaujančių pareigūnų.

DELFI žiniomis, dingęs vyras – Arvydas Svetulevičius, gimęs 1951 m., vidaus tarnybos generolas. A. Svetulevičius 1991 metai, Lietuvai atkūrus nepriklausomybę, buvo vidaus reikalų viceministru.

Policijos departamentas paskelbė, kad žmonės, pamatę virš sostinės skraidantį sraigtasparnį, gali jaustis saugūs ir ramūs.

„Policijos pareigūnai vykdo operaciją. Sekmadienio dieną gautas pranešimas, kad iš namų išėjo žmogus, palikęs atsisveikinimo raštelį, todėl vykdoma jo paieška, pasitelktas pasieniečių sraigtasparnis“, – trumpame pranešime paaiškino Policijos departamentas.

Papildyta 20.12 val. intensyvios paieškos buvo sėkmingos. Vyras surastas. DELFI žiniomis, vyras pats kreipėsi į medikus. Jis vienas atėjo į Santariškių klinikas, tačiau pagalbos į nieką nesikreipė. Netrukus su pareigūnais atvyko ir A. Svetulevičiaus artimieji.
 
Vyras su savimi turėjo ginklą, kurį pareigūnai paėmė. A. Svetulevičius perduotas medikams.

Pagalbos telefonai:

Psichologinės pagalbos tarnyba                       Telefono numeris                     Darbo laikas

Jaunimo linija Budi savanoriai konsultantai 8 800 28888 I-VII visą parą

Vaikų linija Budi savanoriai konsultantai, profesionalai 116 111 I-VII 11:00 – 21:00

Linija Doverija (parama teikiama rusų kalba) Budi savanoriai konsultantai. Pagalba skirta paaugliams ir jaunimui 8 800 77277 I-V 16.00 - 20.00

Pagalbos moterims linija Budi profesionalai, savanoriai konsultantai 8 800 66366 I-VII 10:00–21:00

Vilties linija Budi profesionalai, savanoriai konsultantai 116 123 I-VII visą parą

Skambučius į visas linijas apmoka SADM iš Valstybės biudžeto lėšų.

Emocinė parama internetu

„Vaikų linija“ Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.vaikulinija.lt Atsako per dvi dienas

„Jaunimo linija“ Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.jaunimolinija.lt/internetas Atsako per dvi dienas

„Vilties linija“ Rašyti svetainėje: http://paklausk.kpsc.lt/contact.php arba vilties.linija@gmail.com Atsako per tris darbo dienas

„Pagalbos moterims linija“ Rašyti el. paštu: pagalba@moteriai.lt Atsako per tris dienas

Krizių įveikimo centre (Giedraičių 60 A, Vilnius, www.krizesiveikimas.lt) budi psichikos sveikatos specialistai, su kuriais galite pasikonsultuoti atėję arba per Skype be išankstinės registracijos ir nemokamai. Į budinčius psichologus bus galima kreiptis darbo dienomis 16-20 val., šeštadieniais 12-16 val. Darbo laikas: I, III, V 16.00–20.00

Visa papildoma informacija – puslapyje www.klausau.lt

Pagalba nusižudžiusių artimiesiems: savitarpio pagalbos grupė, dažniausiai užduodami klausimai, literatūra ir kita naudinga informacija puslapyje artimiems.lt

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.