Naujienų srautas

Lietuvoje2016.01.24 18:07

Socialines pašalpas gaunantys alytiškiai prisideda prie mokinių saugumo

Prie šešiolikos Alytaus pėsčiųjų perėjų nuo 7.30 valandos ryto skuba 32 alytiškiai. Jie visuomenei naudingą darbą atlieka padėdami mokiniams saugiai pasiekti mokyklas – jiems reikia stebėti, kad vaikai netikėtai neišbėgtų į gatvę, nestovėtų arti krašto.

Budėtojai aprūpinti specialiomis liemenėmis ir „Stop“ ženklu – jie taip pat perspėja vairuotojus apie ketinančius gatvę kirsti vaikus.

„Tie žmonės įtraukiami į visuomenei naudingą veiklą, tad atsiranda tam tikra atsakomybė iš abiejų pusių. Turiu viltį, kad tai padės mūsų vaikams ir vairuotojams suvokti, kad pėsčiųjų perėja nėra ta vieta, kur reikia lėkti su vėjeliu“, – mintimis dalinosi Alytaus meras Vytautas Grigaravičius.

„Juos apmoko kiekvienos mokyklos paskirtas atsakingas asmuo, pavyzdžiui, ūkvedys. Su jais sudaroma visuomenei naudingo darbo sutartis, kurioje žymima jų atidirbtos darbo valandos. Mes juos kalbiname, motyvuojame, išaiškiname jų teises ir pareigas, ir galimybę atlikti tokį gražų darbą“, – teigė Alytaus Socialinės paramos skyriaus vedėja Sonata Dumbliauskienė.

Už socialines pašalpas jų gavėjai privalo atidirbti 96 valandas visuomenei naudingo darbo.

Jeigu eksperimentas pasiteisins, budėtojai prie pėsčiųjų perėjų mokinių lauks ir pasibaigus pamokoms.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Saulius Skvernelis
LRT FAKTAI 16