Lietuvoje

2020.10.20 19:08

Politologė Valinsko žodžius laiko dovana Tomaševskiui: panaudota kaip įrankis atkreipti dėmesį, kokie visi skriaudžiami

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2020.10.20 19:08

Prokuratūra pirmadienį pranešė pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl Arūno Valinsko žodžių apie Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) pirmininką, europarlamentarą Valdemarą Tomaševskį. Skandalingą A. Valinsko pasisakymą politologė Jūratė Novagrockienė vertina kaip dovaną V. Tomaševskiui, kuria jis gali pasinaudoti.

„Tomaševskis yra absoliutus kolorado vabalas, kuris, gaudamas finansavimą savo partijai iš Lietuvos valstybės biudžeto, yra antivalstybininkas. Tokius reikėtų šaudyti, šiaip jau. Po vieną į metus. Pradėti nuo jo“, – šie A. Valinsko žodžiai nuskambėjo interviu delfi.lt. LLRA-KŠS pirmininkas dėl jų kreipėsi į prokuratūrą, o vėliau pradėtas ir ikiteisminis tyrimas.

Novagrockienė apie Tomaševskio retoriką: tai – desperatiškas bandymas atkreipti dėmesį

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos profesorė Jūratė Novagrockienė mano, kad tai dovana V. Tomaševskiui.

„Labai neatsargus Arūno Valinsko žingsnis, nes tai yra dovana Tomaševskiui, kai jis gali mojuoti diskriminacijomis ir kitais dalykais, spekuliuoti ir visaip siekti užginčyti rinkimų rezultatus, ko jis ir labiausiai siekia, nes 5 procentų barjeras nebuvo įveiktas. (...) Manau, kad Valinskui teks vis tik atsakyti už tokius dalykus, nes tai yra ne tik nacionalinis, bet gali išvirsti ir į tarptautinio skandalo lygmenį.

Taip pat skaitykite

Nes visur kur yra tautinės mažumos, rasinės, ar kiti klausimai, būtent įvairių skirtingų, labiau atskirtų socialinių grupių, tai iš tikrųjų su jais reikia elgtis nepaprastai atsargiai ir pagarbiai“, – LRT TELEVIZIJAI teigia profesorė.

Komentuodama visuomenininko Andriaus Tapino paskelbtą antikampaniją prieš LLRA-KŠS, politologė pabrėžė, kad tai yra labiau pilietinė akcija. Be to, anot jos, įtakos rinkimų rezultatams ji neturėjo.

„Čia yra visai kitas atvejis. Vienas dalykas, tai yra visuomeniniais pagrindais veikianti laisvės televizija, tai yra visiškai visuomeninė iniciatyva, tai nėra politikos proceso dalyvio ar grupės iniciatyva ir rezultatas neabejotinai būtų toks pats, jei būtų šita akcija ar nebūtų, nes kai kurie kitų partijų atstovai agitavo nebalsuoti už Harį Poterį ar negadinti biuletenių, o balsuoti už tą partiją, kurią galbūt pasirinktų ir visiškai niekas neišskiria nei lenkų rinkimų akcijos, nei jokios kitos politinės partijos“, – teigi J. Novagrockienė.

„Tas pilietiškumas pasireiškia daugeliu aspektų. Netgi ir tas prieglaudų šunelių gelbėjimas ar panašiai. Tai man kažkuo primena bandymą vienaip ar kitaip sutelkti piliečius ir parodyti, kad politikai turi būti moraliai sąžiningi žmonės ir atitikti vienokias ar kitokias pažiūras“, – aiškina politologė.

Vertindama V. Tomaševskio kreipimąsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) dėl daugiamandačių rinkimų rezultatų panaikinimo, politologė teigia tai laikanti politiko desperacija.

„Čia yra desperacija, čia yra pralaimėjusios pusės ir politiko bandymas kąsti labai skaudžiai per visas puses ir per visus teismus. Tiesą sakant, ir tas Valinsko atvejis jis gal būtų praslydęs nepastebėtas, nes tikrai ne visi žiūri tas televizijas ir dar tokias laidas, jeigu nebūtų vėlgi panaudotas kaip įrankis tam, kad atkreiptų dėmesį, kokie čia visi skriaudžiami. Nes visai kiti veiksniai suveikė, kodėl lenkų rinkimų akcija nepateko (į Seimą – LRT.lt)“ – kartoja profesorė.

Anot jos, didelė dalis nulėmusi tokius rezultatus yra pačių rinkėjų sprendimas.

„Paprasčiausiai gyventojai labai persiskirsto. Patys lenkų atstovai, rusakalbiai atstovai labai keičiasi – jaunimas, kitos pažiūros. O jie visą laiką naudoja tuos pačius pasenusius posovietinius šablonus“, – tikina ji.

Populiariausi