Lietuvoje

2020.10.20 18:48

Tėvai nepatenkinti užmoju ilginti moksleivių atostogas: toks karantinas valstybei nekainuoja, o užkraunamas ant tėvų pečių

LRT RADIJO laida „60 minučių“, LRT.lt2020.10.20 18:48

Vyriausybėje trečiadienį bus svarstoma, ar prailginti moksleivių atostogas iki dviejų savaičių, vietoj įprastos vienos. Tikimasi, kad tokiu būdu bus stabdomas koronaviruso plitimas mokyklose. Tuo metu mokyklų vadovų asociacijos ir tėvų forumo atstovai LRT RADIJUI teigia, kad Vyriausybė karantino problemas užkrauna tėvams, o moksleiviai pajus mokymosi spragas.

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad, atsižvelgiant į nerimą keliančią koronaviruso situaciją šalyje, tikriausiai bus teikiamas siūlymas moksleivių suplanuotas savaitės trukmės rudens atostogas ilginti iki dviejų savaičių. Šį sprendimą trečiadienį turėtų priimti Vyriausybė.


Pasak premjero, užsikrėtimų koronavirusu lygis švietimo įstaigose yra didelis, tad reiktų „tas dvi savaites panaudoti pauzei.“

„Turime savaitę planuotų atostogų ir, greičiausiai, pasiūlysime papildomai dar vieną savaitę, – sako S. Skvernelis. – Ta pauzė, jei apribosime viešąjį gyvenimą, laikysimės distancijos, dėvėsime kaukes, vengsime renginių, kurie nėra privalomi, bus svarbus impulsas (sustabdyti koronaviruso plitimą – LRT.lt).“

Nuo rugsėjo, specialistų skaičiavimu, koronaviruso atvejai buvo nustatyti net 250-yje švietimo įstaigų. Dauguma užsikrėtusiųjų yra moksleiviai. Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos prezidentas Dainius Žvirdauskas sako, kad mokyklos būtų pasirengusios vykdyti tokį Vyriausybės sprendimą, tačiau čia pat patikina, kad moksleiviai pajustų tam tikrus mokymosi praradimus.

„Dalis mokinių ir taip jau mokosi nuotoliniu būdu, dalis jų negavo šimtaprocentinio mokymo kontaktiniu būdu, – pastebi jis. – Labai svarbu, kad tai nebūtų visiems suprantamos atostogos – moksleiviai, jų šeimos privalo laikytis karantino reikalavimų. Jei per atostogas moksleiviai važinės po Lietuvą, tai kažin ar bus tas norimas rezultatas.“

Lietuvos tėvų forumo atstovas Kęstutis Mikolajūnas tikina, kad tėvai nėra pasiruošę tokioms prailgintoms moksleivių atostogoms. „Tie, kas turi pradinių klasių vaikus, bus rūpestis, nes palikti juos visą diena namie nėra pats geriausias variantas, – sako K. Mikolajūnas. – Reikia juk pasirūpinti, su kuo tuos vaikus palikti, kad būtų saugu.“

Toks jausmas, kad kažkokios kitos problemos yra sprendžiamos mokinių sąskaita. Toks karantinas valstybei nekainuoja, o yra užkraunamas ant tėvų pečių.

Pasak K. Mikolajūno, dėl tokių pratęstų atostogų nukentės mokinių mokymosi eiga. „Ugdymo planas šiuo atveju yra kažkur tai padedamas į šoną. Pamokos nevyks. Toks jausmas, kad kažkokios kitos problemos yra sprendžiamos mokinių sąskaita. Toks karantinas valstybei nekainuoja, o yra užkraunamas ant tėvų pečių“, – neabejoja tėvų forumo atstovas.

Jis taip pat teigia, kad pradinių klasių tėvams yra labai svarbu gauti nedarbingumą per norimas pailginti moksleivių atostogas. „Vaikai bus prilipę prie ekranų. Tėvams bus papildomas galvos skausmas, kaip parūpinti veiklų vaikams per tą papildomą savaitę“, – sako K. Mikolajūnas.

Vaikai bus prilipę prie ekranų. Tėvams bus papildomas galvos skausmas, kaip parūpinti veiklų vaikams per tą papildomą savaitę.

Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos prezidentas Dainius Žvirdauskas pritaria tėvų forumo atstovui ir sako, kad pradinukai galėtų eiti lankyti pamokas po savaitės atostogų, mat „pradinio ugdymo mokyklos yra gerai suvaldžiusios srautus“. „Tose mokyklose moksleivių maišymasis yra mažesnis“, – tikina jis.

D. Žvirdauskas taip pat pritaria idėjai, kad po vienos atostogų savaitės galėtų būti savaitė nuotolinio mokymo, tačiau, anot jo, ugdymo praradimų nebus išvengta.

Plačiau – radijo įraše.

Parengė Vismantas Žuklevičius.


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt