Naujienų srautas

Lietuvoje2016.01.23 12:54

Pabėgėlių integracijos centras Vilniuje duris atvers jau pavasarį

Lietuvoje ketinant apgyvendinti daugiau nei tūkstantį pabėgėlių, pirmas bendruomeninis jų centras bus Vilniuje. Įsteigti tokį ir pasidalyti pabėgėlių integravimo atsakomybėmis nutarė Vilniaus savivaldybė, arkivyskupija „Caritas“ ir jėzuitai. 

Šiuo metu įrenginėjamas 200 kvadratinių metrų pastatas Kalvarijų gatvėje, kuris atidarytas turėtų būti pavasarį. Centrui išlaikyti iš Vilniaus biudžeto iki 2018-ųjų numatyta daugiau nei 16 tūkst. eurų.

„Jie galės gauti naudingą informaciją, kaip savivaldybėje apsigyventi, kur teikiamos sveikatos priežiūros paslaugos, kokios socialinės išmokos ir paslaugos jiems priklauso ir kt. Taip pat centre bus vykdomos ir ugdymo veiklos, kuriomis rūpinsis „Caritas“: kultūros, tradicijų pažinimo ir panašūs dalykai“, – sakė Vilniaus vicemeras Gintautas Paluckas.

„Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ integracinių klausimų, ypač – vaikų integravimo į mokyklas – neišspręs. Čia reikalingas jau savivaldybės vaidmuo. Dalį socialinių paslaugų – teisinių, psichologinių, socialinių konsultacijų – prisiimtų „Caritas“. Taip pat – tarpininkavimo vaidmenį. Bet sveikatos priežiūros, švietimo organizavimas būtų savivaldybės vaidmuo“, – pasakojo Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ atstovė Ilma Skuodienė.

„Jėzuitų gimnazijose yra labai daug ir musulmonų šeimų, todėl iškyla klausimas, kaip bendrauti, kaip tą kultūrinę aplinką palaikyti. Musulmonų šeimos renkasi Jėzuitų gimnazijas, nes tai yra vertybės, tai yra saugumas, kurio jie taip pat nori. Tad mes esame pasirengę priimti tuos, kuriems reikės mūsų pagalbos“, – aiškino Vilniaus Jėzuitų gimnazijos direktorius kun. Artūras Sederevičius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi