Lietuvoje

2020.10.20 11:01

Grybauskaitė: nebalsavau už tuos, kurie ketverius metus užsiėmė liguista priešų paieška

atnaujinta 11.30
Gytis Pankūnas, LRT.lt2020.10.20 11:01

Seimo rinkimų antrajame ture balsavusi buvusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė teigė nebalsavusi už tuos, kurie, jos manymu, ketverius metus užsiėmė priešų paieška ir draudimais.

Antradienį D. Grybauskaitė atvyko balsuoti į Vilniaus rajono savivaldybę.

„Balsavau už tą patį, už ką ir pirmame ture, bet tikrai nebalsavau už tuos, keturis metus užsiėmė liguista priešų paieška ir draudimais, tikrai ne už tuos“, – po balsavimo žurnalistams sakė buvusi šalies vadovė.

Savo balsą II ture atidavusi Grybauskaitė: nebalsavau už tuos, kurie 4 metus liguistai užsiėmė priešų paieška

Ji ragino žmones nebūti abejingais ir dalyvauti Seimo rinkimų antrajame ture.

„Kviečiu visus ateiti ir tą valdžią parodyti, tai yra išrinkti tuos, kuriais pasitikime. Tai yra vienintelė diena, rinkimai, kai visi Lietuvos piliečiai gali nuspręsti, kokia bus valdžia“, – kalbėjo D. Grybauskaitė.

Buvusi prezidentė teigė dar nenorinti vertinti parlamento rinkimų pirmojo turo rezultato, mat, jos teigimu, „rinkimai baigiasi po antrojo turo“.

„Koks politinis gyvenimas, kokia politinių partijų kokybė, tokie ir rinkimai“, – nedaugžodžiavo D. Grybauskaitė, paprašyta įvertinti pirmojo turo rinkimų kampaniją.

Tikino, kad biudžetas bus kitoks

Buvusi šalies vadovė, paklausta apie dalies medikų pastabas valdantiesiems, kad jie galimai nesiima griežtesnių priemonių koronaviruso valdymui dėl Seimo rinkimų, tikino, kad iš dalies pritaria tokiems pastebėjimams.

„Manau, kad dalinai šie nuogąstavimai, ko gero, pataikyti, tikslūs ir manau, kad po rinkimų bus tos reguliacijos ir tos priemonės, kurios dalinai jau ir vėluoja“, – svarstė D. Grybauskaitė.

„Manau, kad pandemija artimiausiu metu reguliuos mūsų visų gyvenimus, tame tarpe – ir biudžetą“, – pridūrė buvusi prezidentė.

D. Grybauskaitė, paklausta, ar po rinkimų norėtų užimti kokią nors poziciją valdžioje, kartojo apie tai net negalvojanti ir norinti užsiimti visuomenine veikla.

Ji tiesiai neatsakė į klausimą, reikia Lietuvoje įvesti 13-tą pensiją, tačiau pakartojo, kad valstybės biudžetas, kuriam įtakos turės pandemija, galutiniame variante bus kitoks negu dabar pateiktas Seime.

Kritikavo viruso suvaldymo veiksmus

D. Grybauskaitė, kalbėdama apie koronaviruso pandemijos valdymo situaciją, teigė, kad antroji viruso banga tik didės, o valdžios atstovai, anot jos, vėluoja priimti tam tikrus sprendimus.

„Iš tiesų manau, kad kai kurie sprendimai jau vėluoja ir juos tikrai būtinai priimti, ir juos priims“, – tikino D. Grybauskaitė ir vėliau patikslino, kad vertėtų riboti grupinius žmonių susibūrimus.

„Sprendimai būtini, nes žinome, kad ligoninėse kovidinių lovų praktiškai nėra, jau yra mažinamos planinės paslaugos, atlaisivinami kai kurie skyriai, taigi iš tiesų tai yra tie signalai, į kuriuos valdžia turėjo atkreipti dėmesį jau seniau“, – pridūrė buvusi šalies vadovė.

Populiariausi

Mokykla

Lietuvoje

2020.11.30 12:42

Dėl koronaviruso siūloma paankstinti moksleiviams Kalėdų atostogas svarstys dėl būriavimosi ribojimo griežtinimo, atnaujinta 13.46

23
Medikai dirba Respublikinėje Panevėžio ligoninėje karantino metu

Lietuvoje

2020.11.30 09:32

COVID-19 situacija Lietuvoje: protrūkiai fiksuojami globos namuose, židiniu tapo Marijampolės pataisos namai 1136 nauji atvejai, 13 asmenų mirė, atnaujinta 13.14

8