Lietuvoje

2020.10.20 10:10

Karbauskis: tokios karantino sistemos, kokia veikė pavasarį, niekas neįves

spręs dėl ilgesnių mokinių atostogų, bet ką reikės daryti tėvams – neaišku; atnaujinta 10.28
Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2020.10.20 10:10

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga antradienį ryte pranešė, kad šalyje vėl nustatyta daugiau nei 200 naujų COVID-19 atvejų. Visgi apie grįžimą prie karantino nekalba nei jis, nei valdančiųjų lyderis Ramūnas Karbauskis.

Netylant kalboms apie tai, kad pasibaigus Seimo rinkimų antrajam turui šalyje gali atsirasti griežtesni ribojimai dėl COVID-19, valdančiųjų lyderiai teigia, kad apie visuotinį karantiną nėra diskutuojama. Anot R. Karbauskio, valstybės ekonomika neatlaikytų tokio viešojo gyvenimo uždarymo, koks buvo įvestas kovą.

Komentarai prieš Seimo posėdį: parlamentarai neigia neva po rinkimų laukiantį karantiną

„Ką reiškia „nėra griežtų reikalavimų“? Pas mus yra reikalavimai nešioti kaukes. Kai kurios valstybės tik dabar įveda tuos reikalavimus. Mes turime apribojimus renginiuose ir visą kitą. Premjeras šneka apie tai, kad svarstys klausimą dėl atostogų pratęsimo vaikams.

Yra imamasi visų būtinų priemonių. Niekas tokios karantino sistemos, kokia veikė pavasarį, nebeįvedinės, nes to neatlaikytų jokia ekonomika“, – komentavo R. Karbauskis.

Jis kartojo, kad Lietuvos situacija yra viena geriausių Europos Sąjungoje ir viena iš geriausių pasaulyje. Valdančiųjų lyderis sakė girdėjęs prognozę, kad kinai tikisi ekonomikos augimo, tad, anot jo, Lietuva gali būti antra valstybe pasaulyje, fiksuojanti teigiamą ekonomikos augimą.

„Lietuva gali būti antra valstybe pasaulyje, kuri turės teigiamą augimą. Ne tik Europos Sąjungos, bet ir pasaulio mastu mes galime šiais metais fiksuoti tai, kas būtų laikoma stebuklu“, – sakė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis.

Laukia Vyriausybės sprendimai

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga antradienį žurnalistams Seime kalbėjo, kad galimų griežtesnių ribojimų nereikėtų sieti su sekmadienį vyksiančiu antruoju Seimo rinkimų turu. Pasak jo, visos šalys stengiasi, jei įmanoma, išvengti pilno uždarymo, nes tai didžiulis krūvis ne tik ekonomikai.

„Ką pamatė šalys uždarant ugdymo įstaigas, pervedant į nuotolinį mokymą, kad tai turi labai neigiamą poveikį vaikų raidai, mokymuisi. Stengiasi šalys ne dėl rinkimų išvengti tų pilnų uždarymų. Aišku, situacija tikrai nėra gera“, – teigė A. Veryga.

Jis priminė, kad gydymo įstaigoms jau yra duoti pavedimai didinti COVID-19 pacientams skirtų lovų skaičių, nes auga ir pacientų skaičius. Ministro teigimu, tai dar vienas ženklas, turintis įrodyti visuomenei, kad būtina saugotis.

„Kartais tos reakcijos iš visuomenės yra labai keistos, yra laukiama, kad būtinai uždraustų. Jei jau nedraudžia, tai niekaip negalima nei kaukės užsidėti, nei atstumo laikytis, būtinai turi būti draudžiama. Iš vienos pusės sako, kad kai draudžiama neaiškinama, o kai aiškiname, sako kodėl aiškiname, o ne draudžiame“, – piktinosi ministras.

Ir premjeras Saulius Skvernelis, ir A. Veryga kalbėjo, kad Vyriausybė turėtų šią savaitę priimti sprendimus dėl kai kurių ribojimų, susijusių su COVID-19. Anot jų, ketinama priimti sprendimus dėl ilgesnių moksleivių rudens atostogų – jos truktų ne savaitę, o dvi. Tiesa, A. Veryga negalėjo kol kas pasakyti, ar pratęsus atostogas vaikams, tėvai galės gauti nedarbingumą vaikų priežiūrai. Jo teigimu, tai turės būti derinama su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

„Kartu yra planuojama peržiūrėti ir ribojimus, kurie susiję su susibūrimais, renginiais, pramogomis, nes neužtenka, kad vaikai neitų tik į mokyklą, jie neturėtų ir kitur susirinkti. Įvairūs renginiai vyksta, šventės, planuoti ar neplanuoti, šitai planuojama peržiūrėti. Negaliu pasakyti, ar jie apskritai bus draudžiami, ar kažkokie ribojimai įvesti. Kol kas nėra apsispręsta“, – komentavo A. Veryga.

Ministras pirmininkas S. Skvernelis kalbėjo, jog yra iki 20 savivaldybių, kuriose galėtų būti skelbiamas lokalus karantinas. Tikslesnis skaičius turėtų paaiškėti suskirsčius savivaldybes pagal pavojingumo zonas. Pasak premjero, jei savivaldybės nesilaikys rekomendacijų, jose karantinas gali būti skelbiamas ir be savivaldybių kreipimosi. Tiesa, jis sakė besitikintis, kad to neprireiks.

„Matau reakcijas iš savivaldos, ypatingai ten, kur situacija yra sudėtingesnė, grėsmingesnė“, – sakė S. Skvernelis.

Premjeras kalbėjo, kad jau šį trečiadienį Vyriausybė priims sprendimus dėl ilgesnių moksleivių atostogų.

Populiariausi

Mokykla

Lietuvoje

2020.11.30 12:42

Dėl koronaviruso siūloma paankstinti moksleiviams Kalėdų atostogas svarstys dėl būriavimosi ribojimo griežtinimo, atnaujinta 13.46

23
Medikai dirba Respublikinėje Panevėžio ligoninėje karantino metu

Lietuvoje

2020.11.30 09:32

COVID-19 situacija Lietuvoje: protrūkiai fiksuojami globos namuose, židiniu tapo Marijampolės pataisos namai 1136 nauji atvejai, 13 asmenų mirė, atnaujinta 13.14

8