Lietuvoje

2016.01.22 17:08

Policija atskleidė, kaip I. Molotkovas sugebėjo atimti automatą

Paulius Ramanauskas, 15min.lt2016.01.22 17:08

Policija atskleidė, kaip Igoris Molotkovas sugebėjo atimti automatą iš puikiai vertinamos Švenčionių rajono policijos patrulės ir patyrusio patrulio. Vaizdo įraše girdėti, kaip policininkė bando raminti ginklą pačiupusį I. Molotkovą ir praneša kolegai, kad jie turi problemų. Policininkas ilgai nelaukęs sprunka į komisariatą, paskui jį pasileidžia ir pareigūnė. Vėliau šmėsteli I. Molotkovas, kuris greitu žingsniu nueina link tvoros.

2015 m. lapkričio 19 d. vakarą pagrasinęs policininkams ginklu I. Molotkovas, nors buvo surakintas antrankiais, iššoko iš policijos automobilio, peršoko sostinės 6-ojo policijos komisariato Laisvės gatvėje tvorą ir dingo. Bėglio puolė ieškoti keli šimtai pareigūnų. Jis sučiuptas tik po penkių valandų.

Antradienį teisme I. Molotkovas sakė, kad trumpam iš mašinos komisariato kieme išlipę pareigūnai automatą paliko ant priekinės sėdynės. Jis pats sėdėjo ant galinės sėdynės. Jo rankos buvo surakintos priekyje. Vienas paliktas I. Molotkovas čiupo automatą.

Jis teigė, kad antrankiais surakintomis rankomis ginklo užtaisyti jis neturėjo šansų, todėl jo advokatė svarstė, ar galėjo Širvintų rajono policijos pareigūnai išsigąsti neužtaisyto ginklo.

Pasirodo, narkomano su automatu rankose gali išsigąsti ne tik patyręs, du dešimtmečius tarnaujantis patrulis, bet ir už puikią tarnybą iki šiol girta Švenčionių rajono policijos komisariato patrulė.

Tačiau pastarasis įvykis pakeitė Policijos departamento nuomonę apie šiuos policininkus. „Jie tikrai neišvengs tarnybinės atsakomybės“, – sakė Policijos departamento Imuniteto valdybos viršininkas Elonas Jablonskas.

Pareigūnai pabėgo

Tamsa. Vilniaus policijos 6-ojo komisariato kiemas. Tylu, ramu. Staiga vaizdo įraše pasigirsta vyro balsas, raginantis sėstis į mašina. Tai automatą pačiupęs I. Molotkovas verčia policininkę sėsti į automobilį. Jis grasina, kad užtaisė automatą.

Girdėti, kaip policininkė bando raminti ginklą pačiupusį I. Molotkovą ir praneša kolegai, kad jie turi problemų. Policininkas ilgai nelaukęs sprunka į komisariatą, paskui jį pasileidžia ir pareigūnė. Vėliau šmėsteli I. Molotkovas, kuris greitu žingsniu nueina link tvoros.

„Moteris klausė, ką sako vyras“, – trumpai komentavo Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Ramutis Jancevičius. Anot jo, policininkė tikriausiai būtų įkalbėjusi I. Molotkovą atiduoti ginklą, bet jos porininkas elgėsi kitaip – pabėgo.

Tačiau baudžiamoji byla jai buvo nutraukta. „Ji nuoširdžiai gailisi ir nemanome, kad toks pareigūnas toliau vykdys nusikaltimus ar teisės pažeidimus“, – sakė prokuroras R. Jancevičius.

„Geriausią pamoką gavo I. Molotkovas, – tęsė prokuroras. – Pažiūrėkit, kaip jis atrodė anksčiau ir kaip buvo pristatytas į teismą, todėl jis yra pavyzdys, kaip žmogus gali pasikeisti.“

Video iš policijos komisariato kiemo dėl Igorio Molotkovo pabėgimo.

Posted by Lietuvos policija on 2016 m. sausio 22 d.

Žadėtasis video iš tarnybinio automobilio dėl Igorio Molotkovo pabėgimo

Posted by Lietuvos policija on 2016 m. sausio 22 d.
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.