Lietuvoje

2020.10.19 19:41

Nuotolinio mokymosi peripetijos – vienus moko, kitiems atsuka nugarą

Edita Vitė, LRT RADIJAS, LRT.lt2020.10.19 19:41

Koronaviruso užkratui toliau plintant mokyklose, vis daugiau vaikų tenka izoliuotis. Tačiau tėvai LRT RADIJUI skundžiasi, kad švietimo sistema užmiršo tuos vaikus, kurie dėl sergančiojo šeimoje eiti į mokyklą negali, o mokytojai jų per nuotolį mokyti neprivalo.

Vilniečio Gedo dukra susirgo koronaviruso infekcija. Visa šeima izoliuojasi namuose. Serganti dukra su klase mokosi per nuotolį. Tėtis piktinasi, kad tokios galimybės neturi kita dukra, besimokanti pradinėje klasėje. „Nesuprantu, kodėl jinai negauna nuotolinio mokymo, negi taip sunku pajungti mokymą „online“? Kodėl mokykloms nėra tokio nurodymo iš švietimo sistemos? Tai absurdas!“,–pasipiktinimo neslepia sostinėje gyvenantis Gedas.

Pradinės mokyklos direktorė Lina Venskutė teigia, kad namų mokymo šiuo atveju būti negali, nes tam nėra atskiro finansavimo, o nuotoliniu būdu mokyti vieną vaiką irgi galimybių nėra. „Tokie atvejai pavieniai, todėl vaikai tikrai nepaliekami likimo valiai, jie gauna užduotis, tačiau nuotolinio ar namų mokymo tikrai organizuoti nėra galimybių – tam nėra skiriamas papildomas finansavimas“, – tikina vienos sostinės mokyklos vadovė.

Tai mokytojo požiūris, net ne mokyklos vadovo, kaip padėti vaikui nepraleisti pamokų.

Tačiau kitokį pavyzdį ir kitoje mokykloje pateikia mama Vaida. Moteris sako, kad jos sūnui, ketvirtokui, vieninteliam izoliuojančiajam iš klasės, mokytoja iš karto pasiūlė nuotolinį mokymą. „(Mokytoja – LRT.lt) nuramino mane ir pasiūlė sūnui nuotolinį mokymą, – sako ji. – Aš manau, kad tai mokytojo požiūris, net ne mokyklos vadovo, kaip padėti vaikui nepraleisti pamokų.“

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovas Aidas Aldakauskas patvirtina, kad vaikams, kurie nėra izoliacijoje su visa klase, mokykla nuotolinio mokymo organizuoti neprivalo. „Tokios prievolės nėra, mokykla sprendžia kaip elgtis tokioje situacijoje, tačiau aš nematau problemos – kaip ir anksčiau vaikai sirgo, nebūdavo mokykloje, tačiau pasivydavo ir mokslai nenukentėdavo“, – tikina A. Aldakauskas.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, šalies ugdymo įstaigose nuo rugsėjo 1 dienos registruoti 558 COVID-19 atvejai, o sergančių vaikų – 350.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.