Lietuvoje

2013.02.25 16:10

Prokurorai tiria neteisėtą veiklą organizuojant gimdymą namuose

LRT.lt2013.02.25 16:10

Prokurorai praneša tiriantys neteisėtą veiką organizuojant gimdymus namuose. Anot jų, tai daroma ginant gimdyvių ir jų kūdikių interesus.  

Prokurorai praneša tiriantys neteisėtą veiką organizuojant gimdymus namuose. Anot jų, tai daroma ginant gimdyvių ir jų kūdikių interesus.

Generalinė prokuratūra praneša, kad Vilniaus rajono policijos komisariato pareigūnai ir Vilniaus apylinkės prokurorai, atlikdami ikiteisminį tyrimą dėl neteisėtų gimdymų ne gydymo įstaigose, siekia užkirsti kelią nelegaliai, galimai gimdyves klaidinusiai ir grėsmę jų bei naujagimių sveikatai ir gyvybei kėlusiai veiklai. Byloje esą nėra duomenų, kurie leistų įtarti neteisėta veikla gimdyves, tyrimas jų atžvilgiu nėra atliekamas.

Prokurorai atkreipia dėmesį, kad šio tyrimo pagrindas yra sąmoningai ir sistemingai besikartojanti veikla, kuria buvo siekiama pasipelnyti ir kuri teisiškai Lietuvos valstybėje yra draudžiama. „Pažymėtina, jog asmenys, neturėdami tam leidimo, teikė akušerines-ginekologines paslaugas ne gydymo įstaigose, išdavė pažymas, patvirtinančias vaikų gimimo faktą. Dvi iš keturių įtariamųjų, neturėdamos licencijos verstis medicinine praktika, neteisėta veikla Lietuvoje užsiėmė nuo 1992 m. Tiriama daugiau kaip 400 tokių atvejų. Šiuo metu aiškinamasi šeši kūdikių mirčių atvejai ir aštuoni gimdyvių sveikatos sutrikdymų atvejai. Tiriama, ar tokių pasekmių nesukėlė nekvalifikuotas gimdymo priėmimas ir laiku tinkamai nesuteikta medicininė pagalba“, – teigiama prokuratūros pranešime.

Lietuvos Respublikos slaugos praktikos ir akušerijos praktikos įstatymas nustato, kad veikla, kai asmuo verčiasi bendrąja slaugos ar akušerijos praktika, neturėdamas galiojančios licencijos, yra neteisėta.

Anot prokurorų, krata režisierės Inesos Kurklietytės namuose buvo atlikta siekiant surinkti daiktus ir dokumentus, galinčius turėti reikšmės nusikalstamai veikai tirti. Režisierei įtarimai nėra pateikti.

Pirmadienio pavakarę Generalinėje prokuratūroje organizuojamas Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorų komentaras.

Prokuratūra primena, kad ikiteisminis tyrimas dėl kūdikių gimdymo ne gydymo įstaigose, kai po gimdymo namuose mirė vaikai, gimdyvėms buvo padaryti sunkūs sveikatos sutrikdymai, atliekamas dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo, dokumentų suklastojimo, antspaudo, spaudo ar blanko suklastojimo, neteisėto vertimosi ūkine, komercine ar profesine veikla, piktnaudžiavimo, nesunkaus sveikatos sutrikdymo.

Įtariama, kad vaikai įregistruoti panaudojus suklastotas pažymas. Tikrinami atvejai, kai nėra motinos nėštumo dokumentų, t. y. ji nėštumo metu nesilankė jokiose medicininėse įstaigoje, todėl kyla abejonių, ar tikrai moteris buvo nėščia ir pagimdė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt