captcha

Jūsų klausimas priimtas

Specialistai: auga registruojamų gyvūnų skaičius

Politikams besiginčijant, ar reikia, ar ne privalomai ženklinti naminius gyvūnus, specialistai teigia, kad šių metų pradžioje įsigaliojus įstatymui registruojamų gyvūnų skaičius smarkiai auga. Seime penktadienį rengiama diskusija apie privalomą naminių gyvūnų ženklinimą ir registravimą.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Gyvūnų augintinių registro duomenimis, per pora savaičių iš viso jau užregistruota per 600 šunų, apie 200 kačių ir 8 šeškai. Iki šių metų privalomai ženklinti naminius gyvūnus nereikėjo, o savanoriškai žmonės to daryti neskubėjo.

Specialistų nuomone, norint, kad ateityje šis procesas nesulėtėtų, būtina atsižvelgti į mažas pajamas gaunančių žmonių galimybes, galbūt ženklinimo paslaugas kompensuoti, nes nevisi pajėgūs susimokėti veterinarams.

Gyvūnų globos organizacijų atstovai sako, kad ženklinimas išspręs benamių gyvūnų problemą, skatins žmones atsakingiau rūpintis savo keturkojais, kad jie neplatintų ligų ir nekeltų grėsmės visuomenės saugumui. Tačiau naujajai tvarkai priešinasi kai kurie politikai, žinodami gyventojų nenorą registruoti savo augintinių.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...