Lietuvoje

2020.10.19 13:17

Po COVID-19 protrūkių Skvernelis siunčia žinią žmonėms: atėjo laikas padaryti pauzę visuomeniniame gyvenime

visos savivaldybės pagal sergamumą bus suskirstytos į zonas; medikai gaus priedus
LRT.lt2020.10.19 13:17

„Atėjo laikas padaryti pauzę visuomeniniame gyvenime“, – tokiu įrašu socialinėje erdvėje dalinasi premjeras Saulius Skvernelis.

Pasak jo, ypač grėsminga situacija keliose savivaldybėse. Raseinių rajone užsikrėtusiųjų skaičius viršija 850 skaičiuojant 100 000 gyventojų. Kelmėje – 314, Šiaulių rajone – 200. Įtempta situacija ir Šiaulių mieste, Joniškyje, Švenčionyse, Plungėje, Radviliškyje.

Atėjo laikas padaryti pauzę visuomeniniame gyvenime. Koronavirusas ir toliau plinta Lietuvoje. Ypač grėsminga...

Posted by Saulius Skvernelis on 2020 m. spalio 19 d., pirmadienis

„COVID-19 ligoniams gydyti jau naudojama 57% taip vadinamų „kovidinių“ lovų. Pasiekę 70%, būsime priversti stabdyti tam tikrų planinių paslaugų teikimą, kad mūsų medikai galėtų nukreipti resursus naujajam koronavirusui gydyti. Medikai ir epidemiologai išlieka svarbiausi žmonės mūsų kovoje su COVID-19. Turime tausoti juos, sudaryti jiems geriausias sąlygas ir gerbti jų darbą“, – teigia Vyriausybės vadovas.

S. Skvernelio teigimu, pirmadienį priimtas sprendimas mokėti priedus penkių tiesiogiai su virusu dirbančių ligoniniu medikams ir skirti papildomų išteklių sustiprinti Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą ir motyvuoti jo darbuotojus.

„Artimiausiu metu į pavojingiausią situaciją patekusioms savivaldybėms bus duotos griežtos rekomendacijos viruso valdymui. Labai prašau visų laikytis šių taisyklių. Trečiadienį visos savivaldybės bus suskirstytos į raudonąją, geltonąją ir žaliąją grupes. Kiekvienai grupei bus duotos labai išsamios ir aiškios rekomendacijos, kaip kovoti su viruso plitimu“, – rašo S. Skvernelis.

Anot jo, jeigu šios priemonės nepadės, Vyriausybė bus priversta įvesti lokalius karantinus atskirose savivaldybėse.

„Kitą savaitę prasideda mokinių rudens atostogos. Vaikai neis į mokyklas. Tada bus pats laikas ir suaugusiems padaryti pauzę visuomeniniame gyvenime, taip apsaugant save ir kitus nuo viruso plitimo. Metas prisiminti pavasario šūkį “Likime namuose”. Atsisakyti nebūtinų renginių. Eiti tik ten, kur užtikrinamas saugumas ir reikalavimų laikymasis“, – sako Vyriausybės vadovas.

Daugiausia naujų atvejų – Vilniaus apskrityje

LRT.lt primena, kad per paskutinę parą Lietuvoje nustatyti 205 nauji koronaviruso atvejai, bendras jų skaičius siekia 7726.

Iš 205 naujų koronaviruso atvejų 70 registruota Vilniaus apskrityje, pirmadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

Dar 44 susirgimai registruoti Šiaulių, 27 – Kauno, 22 – Klaipėdos, 21 – Telšių, po septynis – Marijampolės ir Panevėžio, šeši – Tauragės bei vienas Alytaus apskrityse.

Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, praėjusią parą užsikrėtė 146 asmenys, iš jų 101 atvejis registruotas židiniuose, be to, 56 asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios.

Savaitgalį skaičiai buvo dar grėsmingesni, jie taip pat peržengė 200 susirgimų ribą.

Izoliacijoje šiuo metu yra 32 tūkst. 220 žmonių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt