Lietuvoje

2013.02.25 15:55

Premjeras: V. Gedvilas nuslėpė susitikimą su „Rosatom“ tikrai ne bloga valia

ELTA 2013.02.25 15:55

Premjeras Algirdas Butkevičius nemano, kad Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas susitikimą su Rusijos valstybinės atominės energetikos korporacijos „Rosatom“ atstovais nuslėpė siekdamas blogų tikslų.  

Premjeras Algirdas Butkevičius nemano, kad Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas susitikimą su Rusijos valstybinės atominės energetikos korporacijos „Rosatom“ atstovais nuslėpė siekdamas blogų tikslų.

„Kalbėtis galima, nematau čia jokios tragedijos, bet apie tai turėtų būti pateikta informacija – apie ką bus diskutuojama, su kuo susitinka. Manau, kad viešumas turi būti aiškus ir suprantamas. (...) Tikrai ne iš blogos valios jis tą darė“, – pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams kalbėjo A. Butkevičius.

Ministras Pirmininkas V. Gedvilo elgesį vertinti atsisakė, esą tai būtų nekorektiška.

Praėjusią savaitę Rusijos bendrovės „Rosatom“ atstovai lankėsi Vilniuje ir įkalbinėjo valdančiosios daugumos politikus įsileisti juos į Visagino atominės elektrinės statybų projektą, pranešė TV3 „Žinios“.

„Rosatom“ delegacijai vadovavo „Rosatom“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Kirilas Komarovas, delegaciją lydėjo „Dujotekanos“ konsultantas Jevgenijus Kostinas.

TV3 „Žinioms“ V. Gedvilas pripažino, kad nuslėpė tokį susitikimą ir kad rusai jame užsiminė norintys dalyvauti Visagino atominės elektrinės projekte.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Andrius Kubilius teigia, jog jį toks V. Gedvilo slapstymasis nemaloniai nustebino.

„Atrodo, kad „Rosatom“ atstovams yra lengviau susitikti su Seimo Pirmininku nei su didžiausia Seimo opozicine frakcija. Gal reikės kreiptis į Seimo narį Mindaugą Bastį, kuriam pavyko organizuoti tokį sėkmingą „Rosatom“ atstovų vizitą, kad padėtų ir mums su Seimo Pirmininku susitikti“, – ironizavo A. Kubilius.

Dėl šio įvykio buvęs Premjeras pirmadienį kreipėsi į Seimo Pirmininką, prašydamas atvykti į frakcijos posėdį jam patogiu laiku ir aptarti įvykusio slapto susitikimo su „Rosatom“ vadovais aplinkybes bei Lietuvos strateginius energetikos siekius ir Rusijos interesus, tačiau pastarasis atsisakė.

„Po tokios įvykių sekos susidaro įspūdis, kad Seimo vadovas vengia tiesioginėje akistatoje kalbėti apie susitikimo priežastį, aplinkybes ir aptartus klausimus“, – pažymi A. Kubilius.