Lietuvoje

2020.10.19 09:22

Šilutėje baiminamasi naujo COVID-19 židinio ir imamasi veiksmų: uždrausti visi renginiai, dvi mokyklos išleistos atostogų

per savaitgalį šoktelėjo užsikrėtusiųjų skaičius; mero komentaras; atnaujinta 10.35
Radvilė Rumšienė, LRT.lt, LRT TV naujienų tarnyba2020.10.19 09:22

Lietuvoje fiksuojant rekordinius susirgimus COVID-19, Vyriausybė masinių renginių drausti kol kas neplanuoja, tačiau tokį sprendimą jau priėmė Šilutė.

Nuo pirmadienio rajone draudžiami visi renginiai tiek uždarose patalpose, tiek lauke. Dvi mokyklos, dėl juose fiksuojamų COVID-19 atvejų nuo šiandien išleidžiamos dviem savaitėms rudens atostogų.

Sergančiųjų skaičius auga

Penktadienį Šilutės rajono savivaldybės duomenimis, sergančiųjų buvo 11, o šįryt atnaujinus informaciją paaiškėjo, kad virusas patvirtintas jau 21 gyventojui.

Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis LRT.lt teigė, kad į besikeičiančią situaciją stengiamasi reaguoti nedelsiant, todėl ir buvo priimtas sprendimas riboti renginius, virusą užfiksavus dviejose Šilutės mokyklose paankstintos rudens atostogos.

Pasak mero susirgus vienai teisėjų nedirba Šilutės apylinkės teismas, nuotoliniu būdu dirba ir vienas Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centrų, mat čia virusas nustatytas vienai medikių, susirgo ir pacientų.

„Centro darbuotojai dirba nuotoliniu būdu – konsultuoja pacientus. Turime pagal visus reikalavimus šiai situacijai pritaikytą vieną greitosios pagalbos automobilį, specialų transportą, galintį nugabenti žmones tyrimams dėl viruso, yra parūpinusi ir savivaldybė. Siekiame, kad žmonės neliktų be pagalbos“, – aiškino V. Laurinaitis.

Šilutės savivaldybės administracijos direktoriaus Virgilijaus Pozingio teigimu, mobilus tyrimų punktas, kuris per dieną atlieka apie pusšimtį testų, veikia penkias dienas per savaitę. Kol kas tyrimų apimčių plėsti neketinama, tačiau situacija gali keistis, priklausomai nuo naujų atvejų dinamikos.

„Mes tyrimų galime ir daugiau imti, svarbu, kad Klaipėda spėtų visus ištirti“, – pastebėjo V. Pozingis.

Šilutėje fiksuojant vis daugiau susirgimų COVID-19, žmonės tiriami ir greitaisiais testais. Anot mero V. Laurinaičio, tokiu būdu jau patikrinti apie 85 proc. mokytojų, nuolat tiriami socialiniai darbuotojai, medikai, mat šie žmonės daug kontaktuoja su gyventojais.

Kol kas situacija vertinama kaip suvaldyta.

Situacija atidžiai stebima ir Klaipėdoje

Klaipėda taip pat svarsto šią savaitę imtis papildomų saugumo priemonių. Pasak miesto mero, susirgimų dinamika rodo, kad neišvengiamai teks plėsti Mobiliojo punkto veiklos apimtis.

Žinios. Klaipėdoje – svarstymai imtis papildomų saugumo priemonių dėl COVID-19

Planuojama, kad čia dirbs ne trys, kaip šiuo metu, o keturios specialistų pamainos.

Renginių ir maitinimo įstaigų veiklos drausti kol kas neketinama, tikintis žmonių sąmoningumo laikantis taisyklių.

Specialistams šiuo metu nerimą kelia situacija švietimo sektoriuje, ypač – neformaliojo ugdymo užsiėmimai.

Taip pat skaitykite

„Klaipėdoje yra apie 11 židinių, didžioji jų dalis yra ugdymo įstaigose, todėl mūsų dėmesys į šitą sektorių krypsta labiausiai“, – dar penktadienį sakė miesto vadovas V. Grubliauskas.

Draudimų kol kas nesiimama

Penktadienį susirinkusi Klaipėdos Ekstremalių situacijų komisija svarstė dėl COVID-19 situacijos uostamiestyje, tačiau kol kas draudimų atskiriems sektoriams imtis nebuvo planuota.

„Šiandien nekalbėjome daug apie draudimus maitinimo įstaigų darbo laiko kontekste. Į siūlymus, skambančius iš Vilniaus, apie barų, restoranų, kavinių darbo laiką ribojimą – Klaipėdoje žvelgiame atsakingai ir santūriai. Nes pirmiausia kiltų kompensavimo klausimai“, – penktadienį pastebėjo V. Grubliauskas.

Meras aiškino, kad savivaldybė nėra pasirengusi kompensuoti verslininkams nuostolius dėl darbo laiko ribojimo. Šiuos klausimus su verslininkais ketinama aptarti ateinančią savaitę.

„Visi vienodai turime prisiimti antrosios bangos, kuri bus gerokai rimtesnė, suvaldymą“, – pabrėžė V. Grubliauskas.

Kol kas nesiimama riboti ir renginių.

„Drausti kol kas neskubame, tikėdamiesi sąmoningumo ir pakankamai drausmingo suvokimo ir laikymosi tų taisyklių, kurios yra“, – dėstė meras.

Aptartos ir galimos rizikos mokinių popamokinėje veikloje. Anot mero, suvaldyti rizikas šia prasme – sunku. Tariantis dėl veiksmų ateinančią savaitę šis klausimas, pasak V. Grubliausko, bus vienas esminių.

Populiariausi