Lietuvoje

2020.10.18 14:24

Žinia prieš antrąjį turą: saviizoliacijoje esantys rinkėjai galės palikti izoliacijos vietą iki 3 valandų

atnaujinta 15.42
LRT RADIJAS, LRT.lt, ELTA2020.10.18 14:24

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) vadovė Laura Matjošaitytė sako, kad nuo pirmadienio prasidedant išankstiniam balsavimui antrajame Seimo rinkimų ture, Vilniuje, Kaune, Šiauliuose bei Raseiniuose bus atidarytos specialios vietos, kur galės balsuoti izoliacijoje esantys asmenys.

Anot L. Matjošaitytės, Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) prašyta, kad šie žmonės turėtų dvi valandas, per kurias galėtų palikti izoliacijos vietas ir suspėtų atiduoti savo balsus. Sergantiems COVID-19 gyventojams bus leidžiama balsuoti tik namuose.

„Vyriausioji rinkimų komisija kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją sudaryti galimybę asmenims esantiems saviizoliacijoje, kad tie asmenys galėtų iki 2 val. išvykti iš savo izoliacijos vietos ir pasinaudoti galimybe balsuoti. Mes turime 4 tokias išankstines specialiai izoliacijoje esantiems asmenims skirtas balsavimo vietas.

Tose vietose bus galima balsuoti jau nuo pirmadienio iki ketvirtadienio, nuo 7 val. ryto iki 20 val. Asmenys, kuriems diagnozuota COVID-19 liga, jie gali balsuoti tik namuose. Tokiu atveju jie turi paskambinti trumpuoju telefonu 1855 arba parašyti laišką el. paštu balsuok@vrk.lr ir pranešti, kad asmuo nori balsuoti namuose“, – LRT RADIJUI sekmadienį sakė L. Matjošaitytė.

Svarbi žinia saviizoliacijoje esantiems rinkėjams! Spalio 19-22 d. jie galės palikti izoliacijos vietą iki 3 valandų...

Posted by Lietuvos Respublikos vyriausioji rinkimų komisija on 2020 m. spalio 18 d., sekmadienis

Vėliau VRK patvirtino, kad saviizoliacijoje esantys rinkėjai turės teisę palikti izoliacijos vietą iki 3 valandų tam, kad galėtų nuvykti į specialiai saviizoliacijoje esantiems rinkėjams parengtą išankstinio balsavimo vietą. Toks leidimas gautas remiantis sveikatos apsaugos ministro įsakymu.

Kur galės balsuoti?

Saviizoliacijoje esantys rinkėjai, kurie yra grįžę iš užsienio arba turėję sąlytį su sergančiais COVID-19 liga, išskyrus rinkėjus, kuriems diagnozuota COVID-19 liga (koronavirusinė infekcija), galės balsuoti iš anksto specialiai jiems skirtose išankstinio balsavimo vietose: Vilniuje – Laisvės pr. 5 („Litexpo" parodų ir kongresų centras); Kaune – Europos pr. 27 (Aleksoto inovacijų pramonės parkas); Šiauliuose – Vilniaus 297 (Sporto gimnazijos salė); Raseiniuose – Algirdo g. 1 (Turgavietė).

Rinkėjams, norintiems balsuoti šiose išankstinio balsavimo vietose, jokios išankstinės registracijos nereikia, kaip pažymi VRK, pakaks su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, dėvėti nosį ir burną dengiančią apsaugos priemonę ir turėti asmeninį rašiklį.

Šiose išankstinio balsavimo vietose galės balsuoti saviizoliacijoje esantys rinkėjai, nepriklausomai nuo jų deklaruotos gyvenamosios vietos.

Rinkėjai į išankstinio balsavimo vietas, skirtas išimtinai tik saviizoliacijoje esantiems rinkėjams, turėtų atvykti savo transportu. Jiems rekomenduojama vykti po vieną. Jeigu viena transporto priemone atvažiuos du rinkėjai, antrasis rinkėjas, sėdintis keleivio vietoje, turėtų išlipti iš transporto priemonės ir balsuoti šalia transporto priemonės esančioje balsavimo kabinoje. Rinkėjui balsavus, balsavimo kabinos paviršiai bus dezinfekuojami.

Rinkėjai, sergantys COVID-19 liga ir saviizoliacijoje esantys rinkėjai, neturintys galimybės balsuoti atvykti iš anksto, kviečiami registruotis balsuoti namuose.

Pagrindinė Seimo rinkimų antrojo turo diena bus spalio 25 d.

Populiariausi

Karantinas Vilniuje

Lietuvoje

2020.10.29 11:25

Rekordai nesiliauja: per parą Lietuvoje nustatyta 950 naujų COVID-19 atvejų ir 6 mirtys ligoninėse – 370 asmenų, atnaujinta 12.31

5