Lietuvoje

2020.10.17 08:27

Palangoje atidaroma baigta restauruoti medinė kurhauzo dalis

BNS2020.10.17 08:27

Šeštadienį Palangoje atidaroma restauruota medinė kurhauzo dalis.

Kurorto simboliu vadinamo pastato medinės dalies restauravimas truko kiek ilgiau nei metus. Prieš tai sutvarkyti jo pamatai.

Pagal fotografijas atkurta kurhauzo išorė su mediniais raižiniais, medinėmis palangėmis, dekoratyviniais apvadais.

Bendras medinės kurhauzo dalies patalpų plotas – apie 700 kvadratinių metrų.

Pirmame aukšte įrengta teatrui pritaikyta amfiteatrinė salė, taip pat puošni reprezentacinė renginiams skirta salė. Pastarojoje atkurtas grafų Tiškevičių gyvenamojo laikotarpio interjeras. Čia taip pat bus atlikėjų persirengimo kambariai.

Antrame medinės pastato dalies aukšte įrengtos dvi salės, jas numatyta skirti Palangos kultūros ir jaunimo centro meno kolektyvų repeticijoms.

Restauruota medinė kurhauzo dalis, kaip ir mūrinė, bus perduota kultūros bendruomenei.

Palangos savivaldybė pranešė, kad pasibaigus šventiniam renginiui, visuomenė turės galimybę trumpam pasižvalgyti po kurhauzo medinės dalies vidų – apžiūrėti reprezentacinę bei teatro sales.

Siekiant užtikrinti lankytojų saugumą, į vidų bus galima įeiti nedidelėmis grupelėmis, o išeiti iš pastato reikės pro kitą, ne pagrindinį, įėjimą – į J. Basanavičiaus gatvės pusę.

Be to, norint aplankyti pastatą būtina registruotis, dėvėti burną ir nosį saugančias kaukes, laikytis saugaus atstumo.

Kurhauzą 2002 metais nuniokojo gaisras. Kurorto savivaldybei priklausanti mūrinė kurhauzo dalis atstatyta 2013-aisiais. Čia vyksta įvairūs kultūros renginiai, koncertai.

Prieš trejus metus savivaldybė perėmė ir išlikusius medinės pastato dalies fragmentus.

Prieš tai Klaipėdos apygardos teismas konstatavo, kad Jackų šeimai priklausiusi medinė kurhauzo dalis turi būti perimta valstybės, taip pat priteista beveik 30 tūkst. eurų žala dėl objekto nepriežiūros.

Palangos kurhauzas – pirmasis Palangos kurorto poilsinis pastatas, XIX amžiaus aštuntame dešimtmetyje pradėtas statyti grafo Juozo Tiškevičiaus. Tuo metu kurhauzas kartu su jį supančiu parku buvo tapęs besikuriančio kurorto centru. Pastate rengti koncertai, šokių vakarai.

Populiariausi

Karantinas Vilniuje

Lietuvoje

2020.10.29 11:25

Rekordai nesiliauja: per parą Lietuvoje nustatyta 950 naujų COVID-19 atvejų ir 6 mirtys ligoninėse – 370 asmenų, atnaujinta 12.31

5