Lietuvoje

2013.02.25 13:23

Keičiami skaitmeninės televizijos transliavimo dažniai

Ugnė Galadauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba2013.02.25 13:23

Antradienio naktį Marijampolės regione keičiami skaitmeninės televizijos transliavimo dažniai. Antradienį ryte skaitmeninės antžeminės televizijos žiūrovai turės iš naujo atlikti kanalų paiešką. Priešingu atveju nematys lietuviškų programų.

Antradienio naktį Marijampolės regione keičiami skaitmeninės televizijos transliavimo dažniai. Antradienį ryte skaitmeninės antžeminės televizijos žiūrovai turės iš naujo atlikti kanalų paiešką. Priešingu atveju nematys lietuviškų programų.

Marijampolėje, Vilkaviškyje, Kalvarijoje bei šiuose rajonuose gyvenantieji turėtų nenustebti, jei antradienį ryte lietuviškų programų nematys. Antradienio naktį bus keičiami Marijampolės siųstuvo televizijos transliavimo dažniai. Pakeitus dažnius, televizijos priedėliuose ar televizoriuose su integruotais priedėliais vartotojai turės iš naujo atlikti kanalų paiešką.

„Antradienį ne anksčiau kaip 6 valandą ryto marijampoliečiai ir tie, kurie gyvena 20–30 km spinduliu nuo Marijampolės centro, turi atlikti kanalų paiešką. Tai svarbu tik tiems, kas žiūri antžeminę televiziją. Kas žiūri palydovinę arba kabelinę, tiems niekas nesikeičia“, – pasakoja Ryšių reguliavimo tarnybos Radijo ryšio departamento direktorius Mindaugas Žilinskas.

Dažnių keitimas vyks dviem etapais: pradedant antradienio naktimi Marijampolės regionu, kovą – kai kuriuose kituose miestuose ir rajonuose, o per antrąjį etapą – likusioje Lietuvos dalyje. Kada jis vyks, grafikas bus nustatyta gegužę. Specialistai sako, kad pakeitus dažnius pagerės ir paslaugų kokybė. Gyventojai pirmiausia turi nustatyti savo televizoriuose gamyklinius parametrus, tada iš naujo atlikti kanalų paiešką.

„Iš pradžių spaudžiame meniu mygtuką, įeinam į meniu – randam gamyklinius parametrus. Spaudžiam ok, prašo įvesti naują slaptažodį – paprastai tai yra keturi nuliukai. Spaudžiam taip ir dabar prašo palaukti. Pasirenkame lietuvių kalbą, spaudžiam ok. Yra klausimas dėl antenos. Tie, kas naudojasi išorine antena, paprastai ji su maitinimu, saudžiam įjungti ir atliekam automatinę paiešką“, – aiškina M. Žilinskas.

Jei kyla daugiau klausimų apie skaitmeninės antžeminės televizijos dažnių keitimą, galima skambinti nemokamu ryšių reguliavimo tarnybos informacijos telefonu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Migrantai Druskininkų pasienio užkardoje
Tik LRT.LT 13
Migrantai iš Kamerūno, Nigerijos ir Siera Leonės
LRT ieško sprendimų 24
Karantinas Lietuvoje
COVID-19 TRUMPAI 10