Lietuvoje

2020.10.16 18:52

Nauja mokomoji programėlė skatins pasitikrinti teisines žinias

Dovilė Lisauskaitė , LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.10.16 18:52

„Žinau savo teises“ – nauja nemokama mobilioji programėlė, kurioje kiekvienas gali pasitikrinti teisines žinias. Programėlės kūrėjai sako, kad taip siekiama paskatinti žmones, ypač jaunimą, domėtis teisėmis.

Ar tikrai žinote savo teises įsigijus netinkamą daiktą, o nuo kada galima važinėtis elektriniu paspirtuku? Į šiuos ir kitus klausimus atsakyti gali mobilioji programėlė „Žinau savo teises“. Jos kūrėjai sako, kad taip siekiama paskatinti žmones, ypač jaunimą, žaidžiant domėtis teisinėmis žiniomis.

„Aplikacijoje yra 7 žaidimų tipai. Panaudojome kartuvių žaidimą kitaip, tai ten yra berniukas, kuris nukrenta nuo kėdutės, jei neteisingai įvedi simbolį“, – pasakoja „Lexitos“ projektų vadovė Elvyra Timachovič.

Žinios. Nors naujų COVID-19 atvejų skaičius vėl rekordinis, 281, nacionalinis karantinas kol kas nesvarstomas

Mobiliojoje programėlėje interaktyvios priemonės įtraukia į žaidimą, supažindinantį su vartotojų teisių, asmens apsaugos duomenų, intelektinės nuosavybės, notariato veiksmų, konstitucinės, administracinės, baudžiamosios teisės pagrindais.

„Teisinis švietimas visiems labai svarbus, nes gyvename teisinėje valstybėje ir kiekviename žingsnyje mus lydi teisė. Ne tik teisininkai šituos klausimus rašė, jie ištraukti iš gyvenimiškų situacijų. Tai labai aktualūs klausimai, kurie bus svarbūs gyvenime“, – tikina teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Iš viso yra 500 klausimų, jie nuolat bus atnaujinami.

Populiariausi

Karantinas Vilniuje

Lietuvoje

2020.10.26 15:01

Stulbinamai kylant COVID-19 kreivei, didžiuosiuose šalies miestuose skelbiamas karantinas: griežtėja taisyklės kaukės taps privalomos, jų nereikės tik negyvenamose vietose, padėtis blogėja ir Šiauliuose

35