Lietuvoje

2020.10.16 15:28

Nausėda įvertino COVID-19 protrūkį: yra du keliai, vienas jų – stabdyti viešąjį gyvenimą

prezidentas: supraskime, situacija yra labai rimta
Šarūnas Nekrošius, LRT.lt2020.10.16 15:28

Lietuvoje stipriai šokus COVID-19 infekcijos skaičiui, prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad šiuo metu reikėtų akcentuoti du kelius – didesnį testavimą ir infekcijos kelių atsekamumą arba stabdyti viešąjį gyvenimą.

„Iš esmės yra du keliai. Pirmas, stengtis kiek galima daugiau testuoti, atsekti židinius ir viruso kelią bei izoliuoti su tuo susijusius asmenis. Antras kelias, jei jau pirmasis nebetinka ir susirgimų skaičius yra ženkliai išaugęs, stabdyti kavinių, barų veiklą, kitų viešojo gyvenimo institucijų darbą ir tokiu būdu, įvedus visuotinį karantiną, suvaldyti procesą“, – apie vis augančius COVID-19 skaičius Lietuvoje kalbėjo Lietuvos vadovas.

Prezidentas teigia, kad pirmas kelias priimtinesnis, tačiau Lietuva jau yra ties riba, kai šalies gydymo įstaigos, NVSC vargiai spėja sekti paskui židinius.

„Turime imtis ir tam tikrų priemonių, kurios susijusios su savidisciplina, laikytis atstumų, laikytis apsaugos priemonių, dėvėti kaukes. Žodžiu, elgtis atsakingai tam, kad visuomenė galėtų gyventi stabiliai ir situacijos kontrolė neištrūktų iš mūsų rankų“, – apie naujos bangos šuolį Lietuvoje kalbėjo G. Nausėda.

Nausėda ragina susitelkti: situacija yra labai rimta

Prezidentas neslepia susirūpinimo ir teigia, kad šiuo metu jo tikslas – padėti NVSC specialistams, taip pat epidemiologams, kurie šiuo metu dirba ypač sudėtingomis sąlygomis.

Šalies vadovas kitą savaitę susitiks su NVSC atstovais, taip pat epidemiologais.

„Vizito tikslas yra susipažinti su situacija išsamiai, paklausti, kokių pagalbos formų reikia mūsų specialistams, kad jie savo darbą galėtų atlikti tinkamai ir geriausiu būdu“, – teigė G. Nausėda.

Prezidentas supranta, kad COVID-19 pandemijos iššūkis vargina visuomenę, tačiau jis pastebi, kad kitų valstybių situacija, ką rodo patirtys, – gerokai prastesnė nei Lietuvos.

„Kai kurių kitų šalių padėtis yra dar daug blogesnė. Tai ne tam, kad čia bandyčiau kažką nuraminti, bet tam, kad, atvirkščiai, įspėčiau, kad situacija dar labiau gali komplikuotis, jeigu mes nesilaikysime tam tikrų reikalavimų. Todėl, nepaisant COVID-19 nuovargio, kuris kaupiasi, pasakykime vienas kitam, kad tai, kas dabar yra, labai rimta ir kuo labiau susikaupsime dabar, tuo daugiau nuostolių išvengsime ateityje“, – sakė G. Nausėda ir paragino visuomenę dar labiau susikaupti šioje nelengvoje kovoje su pandemija.

LRT.lt primena, kad iki penktadienio Lietuvoje iš viso patvirtinti 7 041 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 3 862 asmenys, 3 035 pasveiko,o mirė 112 sirgusiųjų šia liga.

Per paskutinę parą nustatytas rekordinis užsikrėtusiųjų skaičius – 281 asmuo sulaukė teigiamo COVID-19 testo.

Populiariausi

Karantinas Vilniuje

Lietuvoje

2020.10.29 11:25

Rekordai nesiliauja: per parą Lietuvoje nustatyta 950 naujų COVID-19 atvejų ir 6 mirtys ligoninėse – 370 asmenų, atnaujinta 12.31

5