Lietuvoje

2020.10.16 15:17

Ministerijos atstovė: kol kas neaišku, ar mokytojai poilsiui gaus 100 eurų

atnaujinta 16.13
Erika Alonderytė, BNS2020.10.16 15:17

Vyriausybei žadėjus skirti 100 eurų išmokas pedagogų poilsiui, taip kartu paremiant turizmo verslą, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos atstovė sako, jog kol finansavimas tam nenumatytas, todėl šios paramos gali būti atsisakyta.

Pasak ministro patarėjos Evelinos Butkutės-Lazdauskienės, šioms išmokoms reikėtų apie 6,4 mln. eurų.

„Ministerija yra išsiuntusi Finansų ministerijai raštą, prašydama suteikti finansavimą šitai mokytojų poilsio priemonei, nes poreikis yra 6,4 mln. eurų. Kol kas atsakymo nesame gavę, iš kokių lėšų bus finansuojama šita priemonė“, – BNS sakė E. Butkutė-Lazdauskienė.

Anot jos, kol kas mokytojų poilsio finansavimas nėra įtrauktas ir į 2021 metų biudžeto projektą, tačiau tikimasi, kad jį koreguojant lėšos bus numatytos.

„Jei įvyks taip, kad negausime finansavimo, tada reikėtų kelti klausimą, kiek realiai ši priemonė reikalinga, (...) tuomet teks jos atsisakyti. Bet kol kas apie tai negalvojame, tikimės, kad kartu su biudžetu bus patvirtinti pinigai“, – sakė ministro patarėja.

Finansų ministerija BNS taip pat nurodė, jog 2021 metų valstybės biudžeto projekte šiam tikslui nėra numatyta lėšų.

Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Vitalija Jankauskaitė-Milčiuvienė anksčiau BNS sakė, kad siekiant, jog šiuos pinigus mokytojai, kaip ir medikai, galėtų išleisti viešbučiuose, sanatorijose, SPA centruose ar kaimo turizmo sodybose, laukiama, kol Europos Komisija (EK) pratęs komunikato galiojimą, pagal kurį vienai turizmo ar poilsio įmonei, nukentėjusiai nuo koronaviruso krizės, gali būti suteikta iki 800 tūkst. eurų paramos. Iki šiol komunikatas galiojo iki Naujųjų metų.

Šią savaitę EK komunikato galiojimą pratęsė šešiems mėnesiams – iki 2021 metų birželio pabaigos, tačiau dėl valstybės pagalbos suderinimo Lietuva kol kas į EK nesikreipė.

„Kol laukiame žinių apie lėšas, ruošiami dokumentai kreipimuisi į EK dėl de minimis netaikymo. Kadangi komunikato galiojimas pratęstas, tai jei žinosime, kad yra lėšos, būtų galima tikėtis EK atsakymo ir metų pabaigoje galėtume tą priemonę ruošti“, – komentavo E. Butkutė-Lazdauskienė.

Ministrų kabinetas rugsėjį iš esmės pritarė ministerijos planams nuo gruodžio mėnesio skirti 100 eurų išmokas švietimo darbuotojams. Premjeras Saulius Skvernelis tuomet sakė, kad tai bus tokia pat priemonė, kaip ir medikams, kartu palaikant turizmo sektorių.

Medikams Vyriausybė šiemet skyrė po 200 eurų dotacijas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.