Lietuvoje

2016.01.20 12:22

L. Linkevičius su Ukrainos ambasadoriumi aptarė saugumo padėtį Rytų Ukrainoje

LRT.lt2016.01.20 12:22

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Vilniuje sausio 20 dieną su naujuoju Ukrainos ambasadoriumi Lietuvoje Volodymyru Jacenkivskiu aptarė Minsko susitarimų įgyvendinimą ir paaštrėjusią saugumo situaciją Rytų Ukrainoje, rašoma pranešime spaudai.

Ambasadorius informavo apie Ukrainos veiksmus siekiant užtikrinti sėkmingą taikos proceso įgyvendinimą, Normandijos ketverto derybas. Jis išreiškė susirūpinimą dėl to, kad nepaisant Minsko taikos susitarimų, Rusija nesilaiko savo įsipareigojimų, jos ginkluotė, samdiniai vis dar yra Ukrainos teritorijoje, tarptautinė Ukrainos ir Rusijos siena Donbase lieka nekontroliuojama.

Ministras apgailestavo, kad Rytų Ukrainoje iki šiol kasdien vyksta apšaudymai, žūva ir yra sužeidžiami kariai ir civiliai.

L. Linkevičius supažindino ambasadorių su sausio 18 d. Briuselyje vykusio Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrų susitikimo rezultatais. Viena iš posėdžių temų buvo ES parama reformoms Ukrainoje.

„Esame pasirengę ir toliau Ukrainai teikti ekspertinę ir kitą paramą, reikalingą sklandžiam Asociacijos susitarimo su ES įgyvendinimui. Ypatingą dėmesį skirsime Ukrainos regionams. Ukrainos žmonės turi pajusti laisvosios prekybos su ES teikiamus privalumus“, – sakė ministras.

V. Jacenkivskis – septintasis Ukrainos ambasadorius Lietuvoje. Ambasadorius įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos Prezidentei sausio 14 d. Iki paskyrimo Lietuvoje V. Jacenkivskis dirbo Ukrainos diplomatinėse atstovybėse JAV, Italijoje, Lenkijoje, pastaruoju metu ėjo ambasadoriaus ypatingiems pavedimams pareigas Ukrainos užsienio reikalų ministerijoje, buvo atsakingas už ukrainiečių diasporos ir kultūrinio bendradarbiavimo klausimus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.