Lietuvoje

2020.10.15 14:08

VRK primena: migruoti tarp apygardų negalima

Milena Andrukaitytė, BNS2020.10.15 14:08

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena: rinkėjai į apygardos sąrašą įtraukiami pagal gyvenamąją vietą, o migruoti tarp apygardų negalima.

Anot VRK, jei tarp pirmojo ir antrojo turo pasikeitė rinkėjo gyvenamoji vieta, jis gali pildyti vadinamąją F5 formą – prašymą įrašyti į rinkėjų sąrašą kitoje apygardoje, tačiau komisija prašys pateikti tai įrodančius dokumentus – gyvenamosios vietos deklaravimo pažymą, nuosavybės teisę patvirtinančius dokumentus ir pan.

Kaip pranešė VRK, sprendimą dėl rinkėjo įrašymo į kitos apygardos rinkėjų sąrašą turi teisę priimti apylinkės ir apygardos rinkimų komisijos.

„VRK atkreipia dėmesį, kad teisės aktai nenumato, jog rinkėjai rinkimų dienomis gali be pateisinamų priežasčių migruoti tarp rinkimų apygardų siekdami balsuoti už ne savo rinkimų apygardos kandidatus. VRK visus į sąrašus įrašytus rinkėjus kviečia savo rinkimų teise naudotis sąžiningai ir atsakingai“, – sakoma VRK pranešime.

Seimo rinkimų antrasis turas vyks spalio 25 dieną.

Populiariausi

Karantinas Vilniuje

Lietuvoje

2020.10.26 15:01

Stulbinamai kylant COVID-19 kreivei, didžiuosiuose šalies miestuose skelbiamas karantinas: griežtėja taisyklės kaukės taps privalomos, jų nereikės tik negyvenamose vietose, padėtis blogėja ir Šiauliuose

35