Lietuvoje

2020.10.15 17:49

Kontrastingi savaitės orai nelepins: lietų keis šalnos, pajusime tikrą rudenišką vėsą

LRT RADIJAS, LRT TELEVIZIJA, LRT.lt2020.10.15 17:49

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikė Izolda Marcinonienė artimiausiai savaitei prognozuoja „banguojančius“ orus. Manoma, kad šalį, nors ir su pertraukomis, toliau merks lietūs, o netrukus galime sulaukti ir pirmojo sniego. LRT RADIJUI ji sako, kad po lepių rugsėjo ir pirmosios spalio savaitės dienų bus juntami šiam metui būdingi orai.

LHMT vyriausioji specialistė prisimena, kad 1992 metų spalio 22-23 dienomis buvusi didžiulė šlapdriba. „Rytiniuose rajonuose sniego danga per naktį padidėjo virš 40 centimetrų. Tai tikrai jau solidžiai, – LRT RADIJUI sako I. Marcinonienė. – O štai 2001 ar 2015 metais pirmasis sniegas pasirodo tik po lapkričio 20 dienos.

Tačiau dažniausiai sniegas pasirodo būtent tokiu metu – antrosios spalio pusės pirmąją savaitę. Panašu ir tai, kad pirmadienio naktį ar dieną kai kurių rajonų gyventojai jau gali pamatyti, kad kažkas krenta tiršto iš dangaus.“


Nors pastarosiomis dienomis sulaukėme gausaus lietaus, sinoptikė teigia, kad kritulių upėms vis dar labai reikia. Anot anksčiau LRT kalbintų hidrologų, norint kad upės prisipildytų vandens, tris–keturis mėnesius turėtų lyti kasdien. Tokio žemo vandens lygio upėse nebūta nuo 1959-ųjų.

Ketvirtadienį lietaus turėtų sulaukti visa Lietuva. Oras šils nuo 7 iki 12 laipsnių. „Praėjusią savaitę naktys buvo šiltesnės, nei kad dabar dienos, – pastebi sinoptikė. – Rytas buvo giedresnis, tad daugelis rajonų pajuto vėsą, o suvalkiečiai galėjo sulaukti ir šalnų.“

Orų prognozė nedžiugina: toliau vyraus lietūs, netrukus galime sulaukti ir pirmojo sniego

Penktadienį I. Marcinonienė prognozuoja apniukusį ir su lietumi. „Jei naktį ir ryte pragiedrės šiauriniuose rajonuose, tai šalnos jau bus rimtesnės – iki dviejų laipsnių šalčio. Dieną oro temperatūra bus tarp 6-11 laipsnių“, – sako LHMT vyriausioji specialistė.

Šeštadienį pragiedrės, pajusime auksinį rudenį, teigia sinoptikė. „Gaila tik, kad trumpam galėsime pasidžiaugti tuo auksiniu rudeniu, tačiau pamatysime saulutę, – geresnėmis naujienomis dalinasi I. Marcinonienė. – Visgi rytas bus šaltas. Galime sulaukti šalnų iki 5 laipsnių žemiau nulio.

Daugelyje rajonų net ir ore bus neigiama temperatūra. O dieną saulutė orą sušildys nuo 6 iki 10 laipsnių. Lietaus neprognozuojama.“

Sekmadienį sulauksime naujo ciklono iš Vakarų. „Iš pradžių lietaus sulauks vakariniai rajonai ir Žemaitija, o antroje dienos pusėje lietūs skalbs ir Rytų Lietuvą. Oras šils iki 8-12 laipsnių“, – prognozuoja sinoptikė.

Pirmadienį sustiprės vėjai, o šiauriniuose rajonuose lietuje gali įsimaišyti šlapios snaigės. „Pirmadienį tikrai pajusime, kad jau esame rudens viduryje, – tvirtina LHMT vyriausioji specialistė. – Rytinėje šalies dalyje prognozuojami lietūs, o giedresnėje Žemaitijoje – šalnos. Oro temperatūra svyruos nuo 7 iki 12 laipsnių.“

Antradienis nuteiks optimiškiau, tikina sinoptikė. „Nors naktį numatomos šalnos, tačiau pati diena bus gražesnė. Oras sušils iki 8-13 laipsnių. Taigi, šiek tiek pasimėgausime geresniu oru, tačiau tik antradienį, nes jau kita diena gražaus oro nežadės“, – įspėja I. Marcinonienė.

Trečiadienį į šalį atslinks naujas ciklonas nuo Skandinavijos, kuris čia turėtų išsilaikyti bent iki penktadienio. „Tai reiškia, kad šalnos pasitrauks, tačiau ateis lietūs. Pūs stiproki pietų vėjai. Grįš darganoti orai. Net nežinau, ar geriau šalčiau, bet giedriau, ar kuomet lyja, bet šilčiau?“, – svarsto LHMT sinoptikė Izolda Marcinonienė.

Orų prognozę su sinoptike I. Marcinoniene klausykitės radijo bei stebėkite televizijos vaizdo įrašuose.

Parengė Vismantas Žuklevičius.


Orų prognozė nedžiugina: toliau vyraus lietūs, netrukus galime sulaukti ir pirmojo sniego

Populiariausi