Lietuvoje

2016.01.19 13:05

Seimo pirmininkė dėl K. Komskio kreipėsi į STT

ELTA, LRT.lt2016.01.19 13:05

Gavusi Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nario Andriaus Mazuronio kreipimąsi su prašymu įvertinti, ar Seimo pirmininko pavaduotojas, partijos „Tvarka ir teisingumas“ deleguotas Kęstas Komskis yra tinkamas eiti šias pareigas, Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė kreipėsi į tyrimą atlikusią Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT).

STT prašoma informuoti, koks yra Seimo Pirmininko pavaduotojo Kęsto Komskio procesinis statusas Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdyboje atliktame ikiteisminiame tyrime dėl Seimo pirmininko pavaduotojo K. Komskio visuomeninio padėjėjo Gedimino Miliausko nusikalstamos veikos. Taip pat prašoma pateikti informaciją, ar minėtame ikiteisminiame tyrime nėra nustatyta Seimo pirmininko pavaduotojo K. Komskio veiksmų, turinčių nusikalstamos veikos požymių.

Gavusi atsakymą iš STT, Seimo pirmininkė priims sprendimus dėl tolesnių veiksmų K. Komskio atžvilgiu.

Kaip ELTA jau skelbė, Seimo narys A. Mazuronis kreipėsi į Seimo Pirmininkę L. Graužinienę su prašymu įvertinti, ar Seimo pirmininko pavaduotojas K. Komskis tinkamas eiti šias pareigas po to, kai praėjusią savaitę STT paskelbė apie baigtą ikiteisminį tyrimą dėl kyšininkavimo Aplinkos ministerijai pavaldžioje urėdijų sistemoje.

A. Mazuronis prašo Seimo pirmininkę įvertinti, ar po šios neskaidrios ir korupcinės istorijos Seimo pirmininko pavaduotojas K. Komskis ir toliau yra tinkamas eiti šias svarbias Seimo Pirmininko pavaduotojo pareigas bei turi Seimo Pirmininkės politinį pasitikėjimą.

„Ar toks Seimo pirmininko pavaduotojo K. Komskio dalyvavimas įvairiose skandalingose bei neskaidriose istorijose nemenkina bei nekenkia Seimo institucijai bei jos įvaizdžiui visuomenės akyse“, – klausia A. Mazuronis.

Negavus situacijos įvertinimo, A. Mazuronis žadėjo kreiptis į Seimo Liberalų sąjūdžio frakciją su prašymu, kad būtų imtasi nagrinėti Seimo pirmininko pavaduotojo K. Komskio atliktus veiksmus bei būtų svarstoma galimybė inicijuoti K. Komskio nušalinimo nuo užimamų pareigų procedūrą.

Kaltinimų nesureikšmina

Partijos Tvarka ir teisingumas pirmininko pirmasis pavaduotojas Kęstas Komskis nesureikšmina eilinio Andriaus Mazuronio pareiškimo, laikydamas jį jaunojo politiko nevykusia saviraiška artėjančių Seimo rinkimų kampanijos fone.

„Jau kurį laiką Andrius Mazuronis nesėkmingai ieško asmeninės saviraiškos barų. Neseniai politikas triukšmingai apleido Seimo NATO parlamentinės asamblėjos pirmininko postą, vėliau atakavo Seimo pirmininkę Loretą Graužinienę dėl Lietuvos Seimo delegacijos vizito į Japoniją, dabar, matyt atėjo Seimo vicepirmininkų eilė,“ – pranešime spaudai pateikiama K. Komskio pozicija.

Pasak Seimo vicepirmininko Kęsto Komskio, STT baigto ikiteisminio tyrimo medžiagos dėl kyšininkavimo Aplinkos ministerijai pavaldžioje urėdijų sistemoje komentuoti ar kaip nors kitaip vertinti neturi galimybės, nes jis nėra išsamiai susipažinęs su šia istorija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.