Lietuvoje

2016.01.19 12:09

Vietoj pasienio punkto kuriama bendra Lietuvos ir Lenkijos institucija

BNS2016.01.19 12:09

Lietuvos ir Lenkijos sienos apsaugos, muitinės bei policijos institucijos sutarė įsteigti Bendradarbiavimo centrą, kuris veiks prie pat sienos su Lietuva esančioje Lenkijos Budzisko vietovėje.

Čia pareigūnai ketina keistis informacija, teikti pagalbą vieni kitiems, perduoti automobilius, dokumentus bei kitų daiktus iš vienos šalies į kitą ir pan., pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba.

Šis centras pakeis šiuo metu veikiantį kontaktinį Kalvarijos – Budzisko punktą, kuris įkurtas 2002 metais ir kuriame šiuo metu dirba tik Lietuvos ir Lenkijos pasieniečiai.

Susitarimą dėl naujo Bendradarbiavimo centro įsteigimo pasirašė Lietuvos valstybės sienos apsaugos tarnyba, Muitinės ir Policijos departamentai bei atitinkamos Lenkijos žinybos.

Naujame centre visą parą septynias dienas per savaitę kartu dirbs abiejų šalių pasieniečiai ir muitininkai. Dviejų valstybių policijos nuolat budėsiančių pareigūnų neskirs, jos bendradarbiaus per kolegas pasieniečius ir muitininkus bei prie centro veiklos prisidės esant poreikiui.

Tarp bendradarbiavimo centro uždavinių yra keitimasis informacija, būtina užtikrinant viešąją tvarką ir saugumą bei atskleidžiant nusikaltimus pasienio teritorijoje, naudojant turimas duomenų bazes, informacines sistemas ir registrus.

Centre bus rengiami, teikiami ir perduodami Lietuvos bei Lenkijos teisėsaugos institucijų prašymai ar paklausimai bendradarbiaujant kovos su nusikalstamumu ir jos prevencijos srityse, taip pat užkertant kelią grėsmėms saugumui ir viešajai tvarkai.

Per centrą numatoma teikti pagalbą koordinuojant abiejų šalių pareigūnų veiksmus, susijusius su grėsmę saugumui ir viešajai tvarkai keliančiais įvykiais, paieškos veiksmais abipus Lietuvos ir Lenkijos sienos, sekimu ir persekiojimu kertant šią sieną ir pan.

Bendradarbiavimo centras dalyvaus teikiant pagalbą veiksmuose, susijusiuose su vienos valstybės kitai perduodamų transporto priemonių, dokumentų bei daiktų, laikina apsauga, priėmimu ir perdavimu, taip pat priimant ir perduodant asmenis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.