Lietuvoje

2020.10.14 14:35

Per pusdienį – 98 COVID-19 atvejai sostinėje, tačiau savivaldybė imtis priemonių neskuba

Vilniaus g. – du „karštieji taškai“; atnaujinta 15.05
LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS2020.10.14 14:35

Trečiadienį iki pietų NVSC Vilniaus departamentas jau yra gavęs 98 teigiamus koronaviruso infekcijai nustatyti testų rezultatus. Vilniaus savivaldybė sako ieškosianti būdų stabdyti COVID-19 plitimą, tačiau verslų neuždarys.

Pasak savivaldybės administracijos direktoriaus Povilo Poderskio, ekonomikos stabdymas nėra atsakymas siekiant suvaldyti pandemiją.

Taip P. Poderskis komentuoja nacionalinio visuomenės sveikato centro raginimą laikinai riboti laisvalaikio veiklas uždarose patalpose, trumpinti barų veiklą.

Poderskis mano, kad reikia geriau kontroliuoti virusą, o ne stabdyti gyvenimą

„Tai gana drastiški pasiūlymai ir mes tikrai skubotų sprendimų nepriimsime. Tie skuboti sprendimai tikrai daugiau nei naudos neturėtų, nei kažką išspręstų. (...) Sprendimus reikia turėti remiantis duomenimis ir realia informacija apie viruso plitimą. Tai, kad keliuose naktiniuose klubuose yra užsikrėtimo atvejų, dar nereiškia, kad juos visus reikia uždaryti.

Jeigu yra problemų su vienų ar kitų barų lankytojais, galbūt jų vadyba, reikia informuoti apie apsaugos priemones ir taikyti sankcijas būtent jiems“, – LRT RADIJUI komentavo P. Poderskis.

Pasak P. Poderskio, COVID-19 atvejų padaugėjimas nėra ryškiai pastebimas, jų nėra daugiau nei, pavyzdžiui, praėjusią savaitę.

„Kad pasieksime kažkokį simbolinį šimtą, tai galbūt tai įvyks, bet žiūrėkime paprastai – kuo skiriasi ši savaitė nuo praėjusios? Ji skiriasi tuo, kad savaitgalį buvo rinkimai. Tad manau, kad šie pasiūlymai bandyti uždaryti kavines savivaldybės rankomis yra padiktuoti būtent šios aplinkybės“, – LRT RADIJUI komentuoja savivaldybės atstovas.

Savivaldybės administracijos direktoriaus teigimu, NVSC pasiūlymai bus įvertinti rimtai ir žadama atitinkamai reaguoti, tačiau skubių griežtų priemonių bent artimiausiomis dienomis nebus imamasi.

„Čia mes turime konfliktą, nes tarsi daug paprasčiau valdyti virusą, kai viskas uždaryta, bet manau mes turime išmokti gyventi ir valdyti situaciją, kai ekonomika yra atidaryta“, – mano P. Poderskis.

Anot administracijos vadovo, šią savaitę savivaldybė vertins situaciją, stiprins higienos taisyklių rekomendacijas.

„Mes visi esame šiek tiek pavargę nuo karantino priemonių ir turime prisiminti kai kuriuos bazinius dalykus. Bet iš esmės turime išmokti gyventi su virusu ir valdyti tą situaciją, o ne uždarinėti vienas ar kitas ekonomikos sritis, kai jaučiame, kad mus situacija neramina“, – teigė P. Poderskis.

„Šiais laikais turime turėti preciziškesnių sprendimų, kurie veiks, o ne gąsdins žmones“, – pridūrė jis.

LRT.lt primena, kad trečiadienį NVSC išplatino rekomendacijas Vilniaus miestui dėl išaugusių COVID-19 atvejų.

NVSC Vilniaus mieste rekomenduoja laikinai riboti aktyvaus laisvalaikio veiklas uždarose patalpose, kurių metu negali būti užtikrintas kvėpavimo takus apsaugančių priemonių dėvėjimas, pavyzdžiui – grupines sporto treniruotes, šokių, dainavimo studijų veiklą – bei trumpinti barų darbo laiką.

Taip pat NVSC informuoja, kad, nors Vilniaus miesto suminis sergamumo rodiklis COVID-19 liga 100 tūkst. gyventojų per pastarąsias 14-lika dienų yra 64,6 atvejai, tačiau situacija svariai keičiasi.

„Siūlome riboti barų veiklą, nes juose Vilniuje vėl nustatytas plitimas. Vilniaus gatvėje yra du barai, kuriuose asmenys lankėsi rugsėjo 25–26 dienomis. Iš šių asmenų 6 yra (užsikrėtę – LRT.lt). Žinant, kad bare lankosi jauni asmenys, nekyla net abejonių, kad užsikrėtimų bus ir daugiau“, – LRT TELEVIZIJAI sako NVSC Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

Populiariausi

Sniegas ir pūgos Lietuvoje

Lietuvoje

2021.01.25 10:52

Sniego bus iki soties: pūgos kilti pradės jau antradienio naktį, o dalyje Lietuvos regionų pusnys gali siekti kelius intensyvus snygis truks mažiausiai pusantros paros; atnaujinta 13.04

12
Agnė Bilotaitė

Lietuvoje

2021.01.25 13:07

Ekstremalių situacijų komisija siūlo Vyriausybei pratęsti karantiną dar mėnesiui Dulkys spėja, kad balandžio 1 d. karantinas galėtų baigtis; atnaujinta 15.51

10
Karantinas Vilniuje

Lietuvoje

2021.01.25 09:33

541 COVID-19 atvejis: židiniai fiksuojami įmonėse, tęsiasi protrūkis Klaipėdos vaikų globos namuose mirė 15 žmonių, o pasveiko – 133, atnaujinta 10.03

6
Olga Vėbrienė

Lietuvoje

2021.01.25 14:21

Aplinkos apsaugos departamento direktorei Vėbrienei suteiktas pranešėjo statusas Aplinkos ministerijos komentaras; atnaujinta 16.22

Rugsėjo 1-oji

Lietuvoje

2021.01.25 13:27

Sveikatos apsaugos ministras – apie scenarijus, kaip būtų atnaujinamas kontaktinis mokyklų darbas planuojama, kad mokytojai skiepų sulauks vasario antrąją pusę