Lietuvoje

2013.02.25 12:33

Į savo lyderių teismą susirinkę „darbiečiai“ netilpo salėje

ELTA 2013.02.25 12:33

Pirmadienį Vilniaus apygardos teismas po pertraukos vėl atvertė Darbo partijos bylą. Posėdyje turėtų būti apklausiamas partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas.

Pirmadienį Vilniaus apygardos teismas po pertraukos vėl atvertė Darbo partijos bylą. Posėdyje turėtų būti apklausiamas partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas.

Pirmadienio posėdis prasidėjo sumaištimi. Erdvi posėdžio salė, kurioje vykdavo posėdžiai, buvo pakeista į mažą, kurioje netilpo gausiai kaltinamųjų palaikyti susirinkę Darbo partijos nariai. Susirinkusieji piktinosi, esą teismo posėdžių salė tyčia buvo pakeista į mažesnę.

Dėl vietų trūkumo jiems buvo neleista dalyvauti posėdyje. Tokį sprendimą priėmė teisėjų kolegijai pirmininkaujanti teisėja Daiva Pranytė Zalieckienė.

Posėdyje leista dalyvauti tik proceso dalyviams. Posėdis prasidėjo 40 minučių vėliau nei planuota. Buvo garsinami liudytojų, kurių nepavyko iškviesti į teismo posėdžius, parodymai – Vaidoto Žuko, Vytauto Fadejevo, Ingridos Venciuvienės, Jolantos Grigutienės, Vitalijos Butkevičiūtės ir kitų.

Žurnalistas Vaidotas Žukas liudijo apie savo darbą Darbo partijos leidžiamame laikraštyje „Laikas“. Kaip nurodė V. Žukas, leidinyje turėjo būti propaguojama partija, laikraštis tapo skirtas tik darbo partijos populiarinimui. Iš pradžių jam rašė profesionalūs žurnalistai, vėliau – pradedantieji, nes taip esą buvo pigiau ir juos buvo galima nukreipti rašyti palankia linkme.

Po pusantros valandos posėdyje padaryta pertrauka. Po jos „darbiečių“ šalininkai, kurių dauguma atvyko iš Šiaulių ir yra pensinio amžiaus, vėl bandė įsiveržti į posėdžių salę, apsižodžiavo su teisėjų kolegijai pirmininkaujančia teisėja.

Po pertraukos teisėjų kolegija paskelbė Darbo partijos prašymą iškviesti papildomų liudytojų, tarp kurių – partijos politinis elitas.

V. Uspaskichas prašo skirti Meilės Ruškulienės parašų ekspertizę.

Teismui taip pat pateiktas V. Uspaskicho prašymas dėl kompleksinės finansinės buhalterinės ekspertizės 2004–2006 m. atlikimo. V. Uspaskichas prašo skirti dar vieną parašų ekspertizę – šį kartą Andželos Steponavičenės. Vytauto Gapšio advokatas Saulius Jazukonis pateikė prašymą dėl informacinių technologijų ekspertizės.

Prokuroras Saulius Verseckas nepalaikė prašymo iškviesti papildomų liudytojų – esą panašus prašymas jau teismui buvo pateiktas.

Pasisakydamas dėl V. Uspaskicho prašymo atlikti M. Ruškulienės parašo ekspertizę prokuroras pasigedo argumentacijos.

S. Verseckas nepalaikė ir prašymo atlikti partijos finansinę ekspertizę – tokia ekspertizė jau atlikta. Prokuroras taip pat nematė, kokias bylai reikšmingas faktines aplinkybes patvirtintų ar paneigtų A. Steponavičienės parašo ekspertizė ar IT ekspertizė.